Dalej kłamią o Polsce. NASZA AKCJA – nie bądź obojętny na manipulacje, wyślij list!

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nasza akcja rozesłania zagranicznym mediom, politykom i think tankom listów, w których piszemy, że demokracji w Polsce nic nie zagraża, jest potr

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nasza akcja rozesłania zagranicznym mediom, politykom i think tankom listów, w których piszemy, że demokracji w Polsce nic nie zagraża, jest potrzebna. Prawie każdego dnia bowiem natykamy się w mainstreamowych przekaźnikach na manipulacje dotyczące sytuacji w naszym kraju.

Portal zelaznalogika.net przytoczył dwa przykłady manipulatorskich publikacji już z 2016 roku. W internetowym serwisie „Polityki” pojawił się artykuł pod tytułem: „Guardian”: Polska upodabnia się do Węgier. Europa nie może do tego dopuścić”.

W tekście obok typowych fraz: „podsumowuje brytyjski dziennik”, „publicysta uznanego brytyjskiego dziennika”, „zdaniem „Guardiana””, „pisze „Guardian”” pojawia się też nazwisko komentatora, np. „konkluduje Remi Adekoya”.

I tu niespodzianka – publicysty co prawda pochodzi z Nigerii, ale... Remi Adekoya ma na swoim koncie teksty, m.in. dla „Gazety Wyborczej” oraz „Wprost”. Obecnie pisze do „Guardiana”, a także „Politico”.

„Polityka” przedstawia zatem tekst nigeryjskiego publicysty, wykształconego w Polsce na Uniwersytecie Warszawskim oraz powiązanego ze środowiskiem polskich dziennikarzy jako „opinię z brytyjskiej prasy”

– zauważa zelaznalogika.net.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brońmy Polski przed atakiem zagranicznych mediów

Również portal natemat.pl przedrukował artykuł Remiego Adekoyi, swój tekst tytułując: „Rosnący apetyt Kaczyńskiego na totalną kontrolę”. Kolejny mocny głos „The Guardian” w sprawie Polski”. W artykule pojawia się oczywiście nazwisko publicysty, czyli w portalu Tomasza Lisa mieli pełną świadomość kogo cytowali.

I nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że… Remi Adekoya posiada swoją własną podstronę na portalu natemat.pl

– punktuje zelaznalogika.net.
 

Szanowni Państwo, zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i rozesłanie zagranicznym mediom, politykom, think tankom listów, w których punktujemy przewinienia i nadużycia rządu Platformy Obywatelskiej. Niech opinia publiczna na Zachodzie nie będzie skazana na kłamliwy przekaz płynący od większości zagranicznych korespondentów i mediów mainstreamowych.

Przekaz, który decyzje i działania demokratycznie wybranych władz w Polsce stawia na równi z zamachem stanu. Przez ostatnie osiem lat Platforma Obywatelska miała za nic prawa i potrzeby Polaków, dziś, gdy rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się przywrócić w naszym państwie normalność i cywilizowane standardy, spotyka się z bezpardonowymi atakami prasy zagranicznej. Nie musimy się temu biernie przyglądać. Mamy prawo i obowiązek działać, bronić prawdy i demaskować kłamstwa poprzedniej ekipy rządowej.

Zachęcamy Państwa do pobierania ze strony portalu Niezależna.pl gotowych, spisanych w języku angielskim i niemieckim listów, będących zwięzłym podsumowaniem rządów Platformy Obywatelskiej i o wysyłanie ich drogą elektroniczną bądź tradycyjną zachodnim mediom, politykom i opiniotwórczym think tankom. Na stronie portalu opublikujemy również adresy e-mailowe wspomnianych instytucji. TUTAJ WZORY LISTÓW DO POBRANIA: NASZA AKCJA! Wyślij list do zachodnich mediów: „Demokracja w Polsce ma się dobrze”

Poniżej lista adresatów, do których należy kierować listy (oczywiście nie jest ona pełna - wkrótce więcej adresów):

NIEMCY

Telewizja ARD
Programmdirektion Erstes Deutsches Fernsehen
Arnulfstr. 42
80335 München
info@DasErste.de

Telewizja ZDF
Zweites Deutsches Fernsehen
Anstalt des öffentlichen Rechts
ZDF-Straße 1
55127 Mainz
zuschauerredaktion@zdf.de

Dziennik Süddeutsche Zeitung
Süddeutscher Verlag
Hultschiner Str. 8
81677 München
redaktion@sueddeutsche.de

Dziennik Die Welt
Die Welt Axel Springer Verlag SE
Axel-Springer-Platz 1
20355 Hamburg (Neustadt)
redaktion@welt.de

SPIEGEL ONLINE
Ericusspitze 1, 20457 Hamburg; 
Telefon: 040 38080-222, Fax: 040 38080-223 , 
E-Mail: spiegel_online@spiegel.de

Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung
Frankfurter Allgemeine Zeitung GmbH
Hellerhofstraße 2-4
60327 Frankfurt am Main
info@faz.net

Telewizja RTL
Mediengruppe RTL Deutschland
Picassopl. 1, 50679 Köln, Deutschland

Telewizje PRO7 i Sat1
ProSiebenSat.1 Digital GmbH
Medienallee 4
D-85774 Unterföhring
kontakt@prosiebensat1digital.de

Tygodnik „Die Zeit“
Zeitverlag Gerd Bucerius GmbH & Co. KG
Buceriusstraße, Eingang Speersort 1
20095 HamburgTelefon: 040 / 32 80-0
Fax: 040 / 32 71 11
E-Mail:
diezeit@zeit.de
Internet: zeit.de

Biuro prasowe rządu Niemiec
Presse- und Informationsamt der Bundesregierung
Dorotheenstraße 84
10117 Berlin
Telefon: 030 18 272-0
Fax: 030 18 10 272-2555
internetpost@bundesregierung.de

Niemiecki oddział organizacji „Reporterzy bez Granic”
Reporter ohne Grenzen e. V., Friedrichstraße 231, 10969 Berlin
Fon: 030 60 98 95 33 – 0, Fax: 030 60 98 95 33 – 29
kontakt@reporter-ohne-grenzen.de

Przewodniczący PE Martin Schultz
martin.schulz@europarl.europa.eu

Niemieccy deputowani do PE

burkhard.balz@europarl.europa.eu
reimer.boege@europarl.europa.eu
elmar.brok@europarl.europa.eu
daniel.caspary@europarl.europa.eu
birgit.collin-langen@europarl.europa.eu
Christian.Ehler@europarl.europa.eu
Karl-Heinz.Florenz@europarl.europa.eu
Michael.Gahler@europarl.europa.eu
Jens.Gieseke@europarl.europa.eu
ingeborg.graessle@europarl.europa.eu
Peter.Jahr@europarl.europa.eu
Dieter-Lebrecht.Koch@europarl.europa.eu
Werner.Kuhn@europarl.europa.eu
Werner.Langen@europarl.europa.eu
Hans-Peter.Liese@europarl.europa.eu
Norbert.Lins@europarl.europa.eu
Thomas.Mann@europarl.europa.eu
David.McAllister@europarl.europa.eu
Markus.Pieper@europarl.europa.eu
Godelieve.Quisthoudt-Rowohl@europarl.europa.eu
Herbert.Reul@europarl.europa.eu
Andreas.Schwab@europarl.europa.eu
Sven.Schulze@europarl.europa.eu
Renate.Sommer@europarl.europa.eu
Sabine.Verheyen@europarl.europa.eu
Axel.Voss@europarl.europa.eu
Rainer.Wieland@europarl.europa.eu
Hermann.Winkler@europarl.europa.eu
Joachim.Zeller@europarl.europa.eu
Albert.Dess@europarl.europa.eu
Markus.Ferber@europarl.europa.eu
Monika.Hohlmeier@europarl.europa.eu
Angelika.Niebler@europarl.europa.eu
Manfred.Weber@europarl.europa.eu


Media anglojęzyczne

Brytyjski dziennik The Guardian i Observer
Kings Place, 90 York Way
London N1 9GU
guardian.letters@theguardian.com
observer.letters@observer.co.uk


Brytyjski dziennik The Daily Telegraph
111 Buckingham Palace Road
London
SW1W 0DT
dtletters@telegraph.co.uk

Brytyjski dziennik The Independent
Independent Print Ltd
2 Derry Street
London W8 5HF
United Kingdom
020 7005 2000
newseditor@independent.co.uk

Brytyjski dziennik Daily Express
Daily Express,
The Northern & Shell Building,
Number 10 Lower Thames Street,
London,
EC3R 6EN
news.desk@express.co.uk
sundaynews@express.co.uk


Brytyjski tabloid Mail Online Daily Mail i Mail on Sunday
Associated Newspapers Ltd
Associated Newspapers Limited
Northcliffe House 2 Derry Street London W8 5TT
020 7938 6000
news@mailonline.co.uk

Brytyjska bulwarówka Daily Mirror
One Canada Square
Canary Wharf
London
E14 5AP
mirrornews@mirror.co.uk

Brytyjski dziennik The Times
The News Building, News UK, 1 London Bridge Street, SE1 9GF.
foreign.news@thetimes.co.uk lub
foreigndesk@sunday-times.co.uk
letters@thetimes.co.uk


Brytyjska telewizja informacyjna Sky News
123 Buckingham Palace Road
2nd Floor
London
SW1W 9SL
Tel: +44 (0)333 100 0333
Sky News
news@sky.com

Brytyjska popołudniówka Evening Standard
London Evening Standard
Evening Standard Ltd
2 Derry Street
London W8 5TT
United Kingdom
news@standard.co.uk

Brytyjski dziennik The Morning Star
William Rust House,
52 Beachy Road,
London,
E3 2NS
enquiries@peoples-press.com

Brytyjski dziennik Financial Times
Financial Times
1 Southwark Bridge
London
SE1 9HL
Biuro Prasowe FT na Wielką Brytanię i Europę:
kristina.eriksson@ft.com

 

 


Źródło: niezalezna.pl,zelaznalogika.net

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo