Były belgijski premier atakuje J. Kaczyńskiego: Nie zrozumiał niczego z historii Polski

"To jest kolejna szybko wprowadzona zmiana, która działa na zasadzie faktów dokonanych i odsuwa Polskę od europejskich wartości i tym samym przesuwa ją coraz bardziej na Wschód.

screen z Twittera Guy Verhofstadta
"To jest kolejna szybko wprowadzona zmiana, która działa na zasadzie faktów dokonanych i odsuwa Polskę od europejskich wartości i tym samym przesuwa ją coraz bardziej na Wschód. Polska już tam kiedyś była, pomiędzy Wschodem i Zachodem. To oczywiste, Kaczyński nie zrozumiał niczego z historii Polski ani Europy" – napisał na Facebooku i Twitterze Guy Verhofstadt były premier Belgii, obecnie szef frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim.

Guy Verhofstadt nie od dziś atakuje PiS. Wcześniej zamieścił wpis o rzekomo aktualnej sytuacji politycznej w Polsce: "biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego", a UE musi użyć swoich instrumentów, by wymóc przestrzeganie europejskich wartości i by wspierać społeczeństwo obywatelskie w Polsce.

Minister Mariusz Błaszczak w ostrych słowach skomentował wywody Guy Verhofstadta:
Teraz szef frakcji liberałów w PE zajął się zmianami w mediach publicznych. Według niego przyjęta przez Sejm ustawa podważa pluralizm mediów i stawia nadawców publicznych pod kontrolą polityczną, a Polskę odsuwa od europejskich wartości i tym samym przesuwa ją coraz bardziej na Wschód. Polska już tam kiedyś była, pomiędzy Wschodem i Zachodem. "To oczywiste, Kaczyński nie zrozumiał niczego z historii Polski ani Europy"- napisał.Internautom jego wtrącanie się w polskie sprawy wyraźnie nie odpowiadaFot.Twitter.com
 

 

Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo