Po ucieczce Kamińskiego przed alkomatem. Będą badania trzeźwości posłów?

  

- Dlaczego czuję od pana alkohol? Może pan dmuchnie w alkomat? Mam przy sobie alkomat. Dlaczego pan ucieka?  - tych pytań wystraszył się wczoraj poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Kamiński. Były minister w kancelarii Ewy Kopacz zaczął uciekać przed reporterem z PIAST.TV, który próbował namówić polityka, by dmuchnął w alkomat. Bez skutku. To jednak niedługo może się zmienić. - Sejm to, oprócz swojej politycznej wagi, także miejsce pracy - podkreśla w rozmowie z niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który zapowiada, że złoży wniosek o możliwość badania trzeźwości posłów.

Z reguły nie stroniący od mediów polityk Platformy Obywatelskiej, wyraźnie unikał w Sylwestra jednego z reporterów. Michała Kamińskiego w sejmowych kuluarach zaczepił Ziemowit Piast Kossakowski z PIAST.TV, jednak polityk nie był zbyt rozmowny. Nagranie całej sytuacji opublikowaliśmy na portalu niezalezna.pl: WIDEO

Ostatecznie Michałowi Kamińskiemu udało się uciec od perspektywy badania alkomatem. To nie spodobało się jednemu z posłów Prawa i Sprawiedliwości, który zapowiada wniosek, by posłowie w Sejmie mogli być badani na obecność alkoholu we krwi. - Po wyskokach posła Kamińskiego z PO, złożę wniosek o możliwość badania posłów alkomatem - napisał wczoraj na Twitterze Dominik Tarczyński.W rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS mówi, że stan upojenia alkoholowego w trakcie prac w Sejmie powinien uprawniać do wykluczenia z obrad Sejmu.


- Michał Kamiński pił alkohol w Sejmie i zachowywał się delikatnie mówiąc nonszalancko. Moja i propozycja możliwości badań posłów alkomatem była dość emocjonalna, ale jak widać po reakcjach moich wyborców, potrzebna. Wyobraźmy sobie kompletnie pijanego posła, który chce tworzyć prawo. Jak zareagować i wykazać, że powinien być wyłączony z obrad przez marszałka? - pyta Tarczyński.

- Wszystko jest dla ludzi. Alkohol także. Ale na wszystko w życiu jest odpowiedni czas i miejsce. Sejm to oprócz swojej politycznej wagi także miejsce pracy. Nie może być tak, że stanowimy prawo, któremu sami się nie podporządkowujemy. Uczciwość wobec ludzi, którzy nas wybrali wymaga od nas tak fundamentalnej odpowiedzialności i szacunku dla Polski - podkreśla świętokrzyski poseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Morawieckim i wiec ze Schetyną. Frekwencja w Świdnicy mówi sama za siebie

zdjęcie ilustracyjne / Adam Guz KPRM

  

Dziś Świdnicę odwiedziło od razu dwóch liderów kampanii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - Grzegorz Schetyna i Mateusz Morawiecki. Zdjęcia ze spotkań obu polityków z wyborcami mówię same za siebie.

Grzegorz Schetyna przybył dziś do Świdnicy po południu w ramach wizyty na Dolnym Śląsku. Po godz. 16:00 w tym mieście wystąpił również premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że na jego wiecu pojawiło się dziesięć razy więcej ludzi, niż na spotkaniu z liderem PO.

– Platforma Obywatelska, partia pana Grzegorza Schetyny, jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje. Najważniejsza w polityce jest wiarygodność, uczciwość, dotrzymanie słowa. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa

– mówił Morawiecki.

To jak różniła się frekwencja na obu wiecach najlepiej zobrazują zdjęcia…

fot.: arch.

fot.: arch.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl