Trwa orędzie Andrzeja Dudy, a zastępca HGW fotografuje się... pod pomnikiem zamordowanego prezydenta

  

Możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać, słuchając i szanując się nawzajem - mówił wczoraj w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. Przy tej okazji na pomysł "wyjątkowej" akcji wpadł tzw. Komitet Obrony Demokracji. Wyciszony, gdy wyszło na jaw, że za rządów PO-PSL inwigilowano dziennikarzy po ujawnieniu afery taśmowej - sympatycy KOD wczoraj robili sobie zdjęcia w trakcie orędzia, chwaląc się tym, że go nie oglądają. W antyprezydenckiej akcji wziął udział również zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jarosław Jóźwiak. Sfotografował się przed pomnikiem zamordowanego w 1922 r. prezydenta Gabriela Narutowicza.

- Nie oglądaliśmy noworocznego orędzia prezydenta...na Ochocie :) Spacer ochockiego Komitet Obrony Demokracji pod Pomnik Gabriela Narutowicza. Obronimy demokrację! - napisał na swoim profilu na Facebooku przewodniczący warszawskich radnych Platformy Obywatelskiej, Jarosław Szostakowski.

Na zdjęciu widać 33 osoby, które wzięły udział w akcji. W tym m. in. radny SLD Ryszard Masłowski, radna dzielnicy Warszawa-Ochota Małgorzata Rojek, dyrektor firmy farmaceutycznej Falck (realizującej usługi ratownicze na terenie kilku podwarszawskich powiatów) Martyna Barycka, jej mąż Lech Barycki, były szef gabinetu politycznego Ewy Kopacz.

Co ciekawe, Jarosław Jóźwiak, który wziął udział w antyprezydenckiej akcji, jeszcze kilka miesięcy temu próbował zaprzyjaźnić się z prezydentem. 1 sierpnia, gdy Andrzej Duda był jeszcze prezydentem elektem i brał udział w śpiewaniu powstańczych piosenek - wiceprezydent Jóźwiak nie odpuszczał go na krok:


facebook.com/andrzejduda/photos


facebook.com/andrzejduda/photos


facebook.com/andrzejduda/photos
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Przetarg na system SOS przy autostradzie A4

/ Premia [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

GDDKiA ogłosiła w środę przetarg na zaprojektowanie, budowę oraz utrzymanie Systemu Łączności Alarmowej SOS dla podkarpackiego odcinka autostrady A4 – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Dodała, że przetarg obejmuje również wykonanie kanalizacji teletechnicznej na drodze ekspresowej S19 od węzła Stobierna do węzła Rzeszów Wschód.

„Inwestycja ma umożliwić kierowcom autostrady A4 prowadzenia, bezpośrednio z pobocza jezdni, komunikacji głosowej z dyżurnym w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA, po to, aby przekazać informacje o sytuacjach awaryjnych, które wpływają na bezpieczeństwo ruchu. Komunikacja odbywać się będzie dwukierunkowo także na potrzeby prowadzenia działań ratowniczych”

– wyjaśniła Rarus.

Zgodnie z zapisami przetargu przyszły wykonawca zaprojektuje, dostarczy, zamontuje wszelkie urządzenia i odda do użytkowania System Łączności Alarmowej SOS na podkarpackim odcinku autostrady A4 o długości ok. 167 km.

Projekt i budowa systemu obejmują m.in. kolumny alarmowe (tzw. kolumny SOS), które usytuowane będą wzdłuż autostrady na wybudowanych już platformach. Wykonawca będzie musiał stworzyć również system nadzoru łączności alarmowej, który znajdował się będzie docelowo w Centrum Zarządzania Ruchem, który powstanie w Obwodzie Utrzymania Drogi przy węźle Sokołów Małopolski Płn. przy drodze ekspresowej S19.

Rzeczniczka zaznaczyła, że inwestycja musi być zrealizowana w ciągu 48 miesięcy. Otwarcie ofert, które wpłyną w przetargu zaplanowane zostało na początek października br.

Autostrada A4 prowadzi od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej; jej długość to ponad 672 km.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl