Władza niekonstytucyjna

  

Poziom emocji u niektórych polityków opozycji i komentatorów im sprzyjających dowodzi, że cokolwiek by zawierała nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS-u, i tak ogłoszą, że jest ona niekonstytucyjna.

Co więcej, według obowiązującego przekazu wszelkie poczynania partii rządzącej są niekonstytucyjne, bo zmienianie czegokolwiek w idealnej III RP jest skandalem. Artykuł 197 Konstytucji RP brzmi: „Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa”. Oznacza to, że władza ustawodawcza ma prawo ustalać reguły organizacji TK. O tym jednak wymachujący konstytucją pamiętać nie chcą. Zamiast tego już ogłosili, że nowelizacja ustawy o TK jest niekonstytucyjna. Na jakiej podstawie? Prostej, by nie powiedzieć prostackiej. Jej autorem jest PiS, więc z zasady należy jej zapisy kwestionować.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts