Polska i Rumunia - partnerstwo strategiczne

W ramach Partnerstwa Strategicznego co kilka lat Polska i Rumunia podpisują tzw. plan działania, który jest instrumentem wdrażania w życie Deklaracji o partnerstwie strategicznym.

Sabina Treffler
W ramach Partnerstwa Strategicznego co kilka lat Polska i Rumunia podpisują tzw. plan działania, który jest instrumentem wdrażania w życie Deklaracji o partnerstwie strategicznym. Państwa stworzyły listę spraw, która w latach 2016 - 2020 będzie priorytetem dla administracji obu krajów. Dotyczy to dialogu politycznego, agendy europejskiej, polityki bezpieczeństwa i innych. Dokument podpisali Witold Waszczykowski oraz szef MSZ Rumunii Lazar Comanescu.

Pierwsza wizyta ministra spraw zagranicznych Polski odbywa się w Bukareszcie. - Szanowny Witoldzie, dziękuję Ci za to - powiedział Comanescu.

Ministrowie podkreślali, że współpraca bilateralna jest bardzo rozwinięta i intensywna. Podczas konferencji prasowej Waszczykowski wspomniał, że to dla niego wizyta sentymentalna, gdyż towarzyszył Lechowi Kaczyńskiemu w 2009 r., gdy była odpisywana deklaracja współpracy państw.

- Mam zaszczyt kontynuować to dzieło - powiedział Waszczykowski.


Polskie i rumuńskie resorty opracowały dokument, w którym ujęto najważniejsze dziedziny współpracy dwustronnej, gdzie resorty obu stron widza potrzebę współpracy ściślejszej. Plan Działania jest dokumentem operacyjnym stworzonym na potrzeby wewnętrzne obu administracji.

 

Źródło: niezalezna.pl

kp,st
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo