Premier Szydło ostro o prezesie Trybunału: „Ostentacyjnie manifestuje poglądy”

  

- Ja panu Rzeplińskiemu nic nie chcę sugerować. Ale ja bym wiedziała, jak w takim wypadku się zachować - stwierdziła dzisiaj premier Beata Szydło przypominając, że prezes Trybunału Konstytucyjnego jest mocno zaangażowany politycznie. - Opinie pana Rzeplińskiego nie są już miarodajne.

Premier Beata Szydło była goście Bogdana Rymanowskiego w programie „Kawa na ławę”. Podczas godzinnej rozmowy poruszono wiele tematów, ale audycję zdominował oczywiście temat Trybunału Konstytucyjnego. A także zachowanie prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

- Wierzę w niezawisłość sądów, sędziów. Ale trudno mi się pogodzić z tym, że prezes Trybunału Konstytucyjnego tak ostentacyjnie manifestuje swoje poglądy. On sam przyznawał, że blisko mu do poglądów PO. Sędzia TK – prezes – nie powinien się wypowiadać w taki sposób. Nie słyszałam głosu prezesa Rzeplińskiego, gdy Platforma dokonywała wyboru – niezgodnie z prawem – dodatkowych sędziów. Przez to mamy dziś pat konstytucyjny, który musimy rozwiązać - tłumaczyła premier, a pytana o ewentualną dymisję Rzeplińskiego stwierdziła:

„Opinie pana Rzeplińskiego nie są już miarodajne. Trudno mi uwierzyć, że jego wypowiedzi nie są podyktowane motywami politycznymi (...). Każdy, kto sprawuje stanowisko publiczne, powinien wiedzieć, jak zachować się w danej sytuacji. Ja panu Rzeplińskiemu nic nie chcę sugerować. Ale ja bym wiedziała, jak w takim wypadku się zachować. Pan Rzepliński powinien sam podejmować decyzje dotyczące jego osoby”.


Beata Szydło skomentowała również zachowanie polityków opozycji i demonstracje KOD-u.

- Pewna grupa wmawia, że są łamane zasady demokratyczne. Proszę spojrzeć, kto organizuje te demonstracje. Na czele tych manifestacji stoją politycy PO, pan Petru, który przez całe lata był związany z grupami finansowymi, z tym środowiskiem. Nie słyszałam, by pan Petru organizował marsze, gdy zabierano Polakom pieniądze z OFE - przypomniała.

"Nasza pozycja jest podważana przez tych, którzy utracili wpływy i przywileje, przez tych [którym] przez 8 lat świetnie się żyło. My przyszliśmy do rządzenia z konkretnym planem, proszę zwrócić uwagę, ze nasilenie tych protestów jest wtedy, gdy w Sejmie rozpoczęły się prace nad podatkiem bankowym”

- stwierdziła Beata Szydło.

Czy pod wpływem demonstracji może zmienić się polityka rządu?

„Jestem odporna na takie rzeczy, na krytykę, bo przez 8 lat uderzano w PiS, oskarżano nas o „niecne zamiary”. Ja realizuję umowę, którą zawarłam z Polakami w kampanii. Polacy mi zaufali i ja tego zaufania nie zawiodę. Konsekwentnie będę stawać po stronie obywateli. Bo demokracja to rządy obywateli, a nie uprzywilejowanych grup władzy” - dodała.

Premier odniosła się także do spotkanie z Martinem Schultzem: „Może zabrzmi to dziwnie w ustach premier-kobiety, ale to była męska rozmowa” -

- Dla mnie rzeczą niepojętą jest, że przewodniczący PE wypowiada się tak o państwach członkowskich. Ja nigdy nie zgodzę się, by jakikolwiek polityk zagraniczny wydawał nieuprawnione oceny o państwie polskim. Schulz musi sam podjąć decyzje jak się zachowa, mam nadzieje, że więcej takich opinii o Polsce nie będzie wydawał.


Jak premier Szydło spędzi Boże Narodzenie?

- Święta Bożego Narodzenia spędzę w domu. To dla mnie bardzo ważny czas - tłumaczyła.

- Sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Bądźmy razem - zaapelowała na koniec premier polskiego rządu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,tvn24.pl,300polityka.pl


Wczytuję komentarze...

Te sondaże nie pozostawiają złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu w walce o PE

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Partia Jarosława Kaczyńskiego niezmiennie na prowadzeniu! Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, obóz rządzący zdobyłby 42,2 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 39,3 proc. głosów, a 6,1 proc. głosów uzyskałaby Wiosna Roberta Biedronia - wynika z najnowszego sondażu. Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło o 3,7 proc.

Najnowszy sondaż Estymator został zrealizowany dla DoRzeczy.pl. [polecam:https://niezalezna.pl/263727-prawo-i-sprawiedliwosc-odjezdza-opozycji-polacy-surowo-ocenili-brak-pomyslow-koalicji-obywatelskiej]

Jak dodano, próg przekracza jeszcze Ruch Kukiz'15, na który chce głosować 5,2 proc. badanych. Oznacza to spadek o 1,8 proc. poparcia w porównaniu z badaniem z lutego.

Wynik koalicji rządzącej stanowi poprawę w stosunku do tych badań, w których PiS uzyskał 38,5 proc. poparcia - ich poparcie wzrosło więc o 3,7 proc. Wynik Koalicji Europejskiej jest wyższy o 6,1 proc. w porównaniu z poprzednim sondażem. Z kolei Wiosna Biedronia od ostatniego sondażu straciła 4,1 proc. poparcia.[polecam:https://niezalezna.pl/263679-najnowszy-sondaz-prawo-i-sprawiedliwosc-zyskuje-koalicja-europejska-traci]

Pod progiem znalazła się Konfederacja: Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy z wynikiem 3,4 proc. (wzrost o 0,2 proc.), Lewica Razem z poparciem 1,9 proc. (wzrost o 0,1 proc) oraz Polska Fair Play Bezpartyjni, na którą głosować chce 1,1 proc.

"Gdyby wybory potoczyły się zgodnie z tymi prognozami, to Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 24 mandaty, a Koalicja Europejska mogłaby liczyć na 22 mandaty. Trzecia w zestawieniu Wiosna dostałaby 6 mandatów, a ruch Pawła Kukiza 3 mandaty" - czytamy na stronie.

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 marca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaki komitet wyborczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl