​Zarzuty korupcyjne dla byłego wiceministra

Były wiceminister obrony, prezes Europolgazu i szef Polskiego Holdingu Obronnego Marcin Idzik usłyszał zarzuty korupcyjne w prokuraturze apelacyjnej w Łodzi – dowiedziało się Radio Zet.

Wikimedia Commons
Były wiceminister obrony, prezes Europolgazu i szef Polskiego Holdingu Obronnego Marcin Idzik usłyszał zarzuty korupcyjne w prokuraturze apelacyjnej w Łodzi – dowiedziało się Radio Zet. Chodzi o kontrakt jaki Idzik miał obiecać senatorowi Platformy Obywatelskiej Maciejowi Grubskiemu.

Marcin Idzik w listopadzie 2009 roku został powołany na podsekretarza stanu ds. uzbrojenia i modernizacji w Ministerstwa Obrony Narodowej. W MON odpowiadał za pion uzbrojenia i modernizacji, który realizuje zakupy wyposażenia i uzbrojenia wojskowego dla Sił Zbrojnych RP. Podlegało mu tam czternaście jednostek, m.in.: Agencja Mienia Wojskowego, nad którymi pełnił nadzór jako wiceminister.

W czerwcu 2012 roku złożył dymisję z funkcji podsekretarza stanu w MON. W 2012 roku wybrany został przez Radę Nadzorczą Polskiego Holdingu Obronnego (d. Bumar sp. z o.o.) na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing. Od października 2013 roku jest prezesem zarządu Polskiego Holdingu Obronnego.

Szef Polskiego Holdingu Obronnego jako ówczesny wiceprezes Bumaru miał według prokuratorów obiecać Grubskiemu kontrakt dla Fabryki Osi Napędowych - jednej z promowanych przez senatora firm. W zamian za to senator PO miał poprzeć starania Bumaru o „przewodnictwo w konsolidacji polskiego przemysłu zbrojeniowego”.

To poparcie senator miał wyrazić podczas posiedzenia senackiej komisji obrony narodowej w marcu 2013 roku” – podaje Radio Zet.

Idzik sprawy nie komentuje. W rozmowie z reporterem przyznał, że nie może nic powiedzieć, ponieważ brał udział w czynnościach prokuratorskich.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,radiozet.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo