Europosłowie PiS do Schulza: Nie ma pan uprawnień, aby ingerować w sprawy Polski

  

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim skierowała list do przewodniczącego PE Martina Schulza, w którym krytycznie odnosi się do jego ostatnich wypowiedzi dotyczących bieżącej sytuacji w Polsce. „Pańska wypowiedź o rzekomym "zamachu stanu" w odniesieniu do działania legalnych, demokratycznie wybranych organów centralnej władzy w Polsce, tyleż oburzająca co absurdalna, wpisuje się w kampanię kwestionowania legitymacji demokratycznie wybranego rządu” – napisali w liście europosłowie PiS.

Chodzi o wypowiedź Martina Schulza dla niemieckiego radia Deutschlandfunk, w której stwierdził, że ostatnie wydarzenia w Polsce mają charakter „zamachu stanu”. Protest w tej sprawie wysłał w poniedziałek do przewodniczącego PE Syed Kamall, lider frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. We wtorek przewodniczący PE poinformował, że za swoje słowa przepraszać nie zamierza.

Dlatego Ryszard Legutko, w imieniu posłów Prawa i Sprawiedliwości, wystosował list do Martina Schulza, w którym zdecydowanie krytykuje jego ingerencję w polskie sprawy wewnętrzne.

Chcieliśmy wierzyć, że ta niedopuszczalna wypowiedź wynikała jedynie z niewiedzy, a nie ze złej woli; jednakże dziś potwierdził Pan, że nie zamierza się z niej wycofywać, co oznacza, że raczej zła wola niż niewiedza podyktowała Panu słowa. Pomijając fakt, że nie ma Pan uprawnień, by ingerować w wewnętrzne sprawy konstytucyjne suwerennego państwa, pragniemy Panu uświadomić, że Pański atak jest skierowany w istocie przeciwko tym milionom Polaków, którzy podjęli demokratyczną decyzję o wyborze rządu i opowiedzieli się za jego programem. Taka arogancja nie przynosi Panu chluby, a także fatalnie psuje wizerunek instytucji, której Pan przewodniczy

– czytamy w liście.

Europosłowie PiS zaapelowali do Martina Schulza o powstrzymanie się od formułowania wypowiedzi, które przez swój antagonizującym charakter źle służą europejskiej współpracy i podważają zaufanie do Parlamentu Europejskiego.

Martin Schulz w swoich komentarzach na temat sytuacji w Polsce wykazuje się jawną stronniczością i podgrzewa atmosferę debaty w Polsce. Nie przypominam sobie, by wykazywał się podobną energią, gdy rządząca wcześniej Polską robiła czystkę w mediach publicznych, gdy gnębiła opozycję, gdy starała się podporządkować Trybunał Konstytucyjny jednej partii i gdy uchylała się od wykonania 49 orzeczeń tegoż Trybunału w poprzednich latach

– tłumaczy Ryszard Legutko.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl