Zastępca HGW szedł i liczył? Jego dane zdumiały policję, a nawet reportera... TVN

Urzędnicy warszawskiego magistratu "policzyli" uczestników sobotniej i niedzielnej manifestacji. Podane przez nich liczby skrajnie jednak różnią się od tych przekazanych przez policję.

@BorucJan
Urzędnicy warszawskiego magistratu "policzyli" uczestników sobotniej i niedzielnej manifestacji. Podane przez nich liczby skrajnie jednak różnią się od tych przekazanych przez policję. Czy jednak powinny zaskakiwać nawet tak prymitywne manipulacje, skoro w imprezie KOD brała udział Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej zastępca, który ogłaszał te "dane".

Według organizatorów niedzielnego V Marszu Wolności i Solidarności wzięło w nim udział około 80 tysięcy osób.

– Uczestników, którzy zgłosili swój udział w marszu, było około 80 tysięcy – mówił portalowi niezalezna.pl Joachim Brudziński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Jednak są to osoby z Polski, a do tego trzeba też doliczyć ludzi z Warszawy, którzy też wzięli udział w manifestacji. Było więc spokojnie ponad 80 tysięcy osób – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Organizatorzy Marszu Wolności i Solidarności 2015: Było ponad 80 tysięcy osób

A media mainstreamowe podają znacznie niższe liczby, powołując się na dane stołecznego Ratusza. Na Twitterze bowiem Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydenta Warszawy, napisał „według szacunków Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego” w V Marszu Wolności i Solidarności wzięło udział... „około 15 tysięcy uczestników”. Ten sam urzędnik przekonywał, że w sobotniej manifestacji brało udział 50 tysięcy osób. Ile jednak warte są wyliczenia urzędników? - ten obrazek mówi wszystko...


Tak, zgadza się - na zdjęciu pan z brodą to właśnie zastępca HGW.

A tutaj można zobaczyć nie tylko Jóźwiaka, ale również jego szefową (zdjęcie na Twitterze opublikowała Monika Wielichowska)

@MWielichowska

Całkowicie inne dane odnośnie sobotniego marszu podała Komenda Stołeczna. – W policyjnym raporcie sporządzonym po zakończeniu zgromadzenia liczbę uczestników oszacowano w zakresie od 17 tys. do 20 tys osób – poinformował nas wczoraj asp. szt. Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego KSP.

Manipulacje liczbami uczestników obu manifestacji przez urzędników są tak jaskrawe, że zwrócili na nie uwagę nawet dziennikarze... TVN. To wpis z Twittera Krzysztofa Skórzyńskiego.

 

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo