Andrzej Gwiazda będzie na marszu 13 grudnia. „Sprawa TK to operacyjnie zaplanowana akcja”

  

13 grudnia ulicami stolicy przejdzie Marsz Wolności i Solidarności. - Będę na Marszu w Warszawie 13 grudnia. Tak się utarło, że skutki stanu wojennego to zniszczenie „Solidarności” i wypromowanie pierestrojki III RP w takiej formie w jakiej stan wojenny jej to umożliwił. Ludzie w  Marszu wyrażają swój patriotyczny stosunek do Polski - mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Gwiazda, mówi były działacz opozycji. Dodał, że wrzawa o Trybunał Konstytucyjny to doskonała pod względem operacyjnym zaplanowana akcja.

- Bieruty, Bermany, Mince, Radkiewicze czy Brystygierowe „zaprowadzali porządek” pod hasłem zaprowadzania demokracji. Była nawet wtedy taka przeróbka piosenki: „Na lewo sklep, na prawo sklep, w środku dekoracja. Tu nie ma nic, tam nie ma nic - tak rządzi demokracja”. Pamiętam jeszcze kilka nieprzyzwoitych wierszyków, które wypisywałem cegłą wieczorem na murach. My wtedy zwalczaliśmy demokrację. Po latach uświadomiłem sobie, że gdy bolszewicy przyszli pod hasłem demokracja – to my byliśmy jej przeciwni - wspomina Gwiazda.

Jak sytuacja wygląda dzisiaj? - Dziś  prawdopodobnie „bronią demokracji” wnukowie tych ludzi, którzy wrócili w koleiny dziadków. W sensie werbalnym jest to bezpośrednia kontynuacja tych, których Stalin wysłał wtedy do rządzenia Polską. Oni już wzywają do używania przemocy - mówi były działacz opozycji. 
 
- Jeśli chodzi o wrzawę o Trybunał Konstytucyjny – jest to doskonała pod względem operacyjnym zaplanowana akcja, choć nie przez tych, którzy pokazują się publicznie - mówi Gwiazda. Dodaje, że sędziowie i niezlustrowane środowisko prawnicze będzie bronić swoich przywilejów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Mazowsze: Ginekolog zakażony koronawirusem. Zamknięto dwie placówki, w których pracował

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com

  

Do odwołania wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Do odwołania zamknięto także poradnię ginekologiczną w SPZOZ w Celestynowie. To efekt zdiagnozowanego koronawirusa u lekarza ginekologa, który pracował w obydwu placówkach.

O zamknięciu poradni ginekologicznej gmina Celestynów poinformowała w poniedziałek na Facebooku. "Informujemy, że na podstawie decyzji Sanepidu w związku z wykryciem zarażenia koronawirusem u lekarza pracującego w Poradni Ginekologicznej w SPZOZ w Celestynowie, Poradnia będzie nieczynna do odwołania" - czytamy.

Dzień wcześniej o podobnej decyzji poinformowało Powiatowe Centrum Zdrowia (PCZ) w Otwocku.

"W związku z potwierdzeniem zarażenia wirusem COVID-19 członka personelu Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku, od dnia 29 marca 2020 r. do odwołania, wstrzymuje się przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Pozostałe oddziały szpitala, w tym Izba Przyjęć, funkcjonują bez zmian"

- napisano w komunikacie na stronie szpitala.

[polecam:https://niezalezna.pl/319718-polska-firma-bedzie-sprzedawac-szybkie-testy-na-koronawirusa-pokaza-wynik-juz-po-10-minutach]

Ginekolog odniósł się do zaistniałej sytuacji w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. Podkreślił w nim, że nie wykazuje ani nie wykazywał żadnych objawów wskazujących na koronawirusa, a pozytywny wynik testu był dla niego "wielkim szokiem".

"W czwartek tj. 26.03 otrzymałem wiadomość z sanepidu, że zostaję objęty kwarantanną, gdyż osoba, z którą miałem znikomy kontakt kilka dni wcześniej, otrzymała wynik dodatni. Byłem po dyżurze lekarskim w szpitalu przy ul. Batorego i bezpośrednio po otrzymanej wiadomości udałem się w trybie natychmiastowym do domu odbywać zaleconą kwarantannę"

- czytamy.

[polecam:https://niezalezna.pl/319678-13-policjantow-zakazonych-66-poddanych-kwarantannie-komisariat-zamkniety-do-odwolania]

"Do czwartku rano nawet przez chwilę nie pomyślałem, że byłem w jakimś zagrożeniu, dlatego byłem normalnie w pracy zarówno w PCZ, jak i w Celestynowie (SPZOZ w Celestynowie -red.)" - podkreślił lekarz. Jak dodał, nie jest w stanie odtworzyć, z kim dokładnie stykał się w ciągu ostatnich dni.

Według tygodnika "Linia Otwocka" w związku z pozytywnym wynikiem testu u mężczyzny w szpitalu w Otwocku objętych kwarantanną domową zostało siedmiu innych lekarzy. To samo dotyczy dwóch pacjentek, z którymi ginekolog ostatnio miał kontakt.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts