Co tak przeraziło Stefana Niesiołowskiego? Wpadł w szał przez... krzyż!

  

Informowaliśmy dziś o tym, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – dokładnie nad wejściem głównym do sali posiedzeń rządu – zawieszono krzyż. Okazuje się, że pojawienie się krzyża w siedzibie KPRM rozwścieczyło Stefana Niesiołowskiego. Stwierdził on, że powieszenie krzyża w jednym z pomieszczeń Kancelarii było... „obrzydliwe”.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl zarówno kiedy premierem był Donald Tusk, jak i kiedy rządowi szefowała Ewa Kopacz, dokładnie w tym samym miejscu wisiał zegar.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Do Kancelarii Premiera wrócił krzyż. Za Tuska i Kopacz wisiał tam zegar
(fot. KRzysztof Sitkowski/Gazeta Polska)

Stefan Niesiołowski słysząc o krzyżu w KPRM wpadł w szał i zaczął pouczać premier Beatę Szydło w kwestiach teologicznych.

- Na krzyżu umarł Pan Jezus. Także za Beatę Szydło. Obrzydliwe wykorzystywanie krzyża, symboli religijnych do politycznej walki. Obrzydliwe – mówił w rozmowie z Superstacją oburzony Niesiołowski.

Według Stefana Niesiołowskiego krzyż w Kancelarii Premiera jest niepotrzebny, bo i tak jest go dużo w innych miejscach.

- Nie ma potrzeby demonstracyjnie wieszać tam krzyża. Krzyż jest w wystarczająco wielu miejscach w Polsce i wykorzystywanie krzyża w momencie, kiedy jest łamanie demokracji, kiedy jest polska wolność zagrożona, wyciąganie krzyża i pokazywanie jacy my jesteśmy katolicy, jacy my jesteśmy wspaniali, bronimy krzyża. Jeszcze raz mówię obrzydliwe - oświadczył w rozmowie z Superstacją Niesiołowski.

Do obecności krzyża w KPRM odniosła się również szefowa Kancelarii Premiera, Beata Kempa:

- Krzyż wrócił również do mojego gabinetu, wrócił do Kancelarii Premiera, jest na sali obrad. Krzyż jest symbolem polskości, symbolem chrześcijaństwa, jest znakiem miłości i pojednania – wyjaśnia Beata Kempa.

Pytana o całą sprawę i oburzenie posłów PO dotyczące obecności krzyża w KPRM poseł Krystyna Pawłowicz zastanawia się, skąd u posłów opozycji takie oburzenie.

- Przecież oni tam nie siedzą, to o co im chodzi? Oni sobie wieszali tam zegary, a my wieszamy krzyż. Kamiński lubił zegarki, Sławek Nowak. Zależnie od swoich upodobań - powiedziała Superstacji poseł PiS Krystyna Pawłowicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Superstacja


Wczytuję komentarze...

MON przywiózł kolejnych Polaków z Chin

zdjęcie ilustracyjne / SW1994 CC0

  

Wojsko Polskie zrealizowało kolejny transport powietrzny obywateli polskich z chińskiego Wuhan - przez Paryż. Wobec pasażerów zostanie zastosowana taka sama procedura medyczna, jak wobec pierwszej grupy - podało dziś na Twitterze MON.

Na lotnisku we Wrocławiu 2 lutego wylądowały dwa wojskowe samoloty z 30 Polakami, którzy wrócili z Wuhanu. Nie był to lot bezpośredni z Chin. Polacy wrócili do Europy samolotem wyczarterowanym przez władze francuskie wraz z 100 Francuzami i obywatelami innych krajów. Wylądował on w bazie wojskowej Istres pod Marsylią. Stamtąd zostali zabrani do Polski. Po wylądowaniu we Wrocławiu. Pasażerowie zostali przewiezieni do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu na badania i obserwację.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts