Smutny spektakl w programie córki esbeka. Oddał prezydencki order, bo jest za Platformą

Tak roztrwania się ideały. Maciej Jankowski, były działacz NSZZ „Solidarność”, w programie Moniki Olejnik oddał order, który otrzymał od śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

TVN24/print screen
Tak roztrwania się ideały. Maciej Jankowski, były działacz NSZZ „Solidarność”, w programie Moniki Olejnik oddał order, który otrzymał od śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Opowiadał przy tym o „niszczeniu kraju”, „horrorze” i „wszechwładnym Kaczyńskim” – czyli mówił językiem „obrońców demokracji” z PO, Nowoczesnej czy KOD-u.

Maciej Jankowski był działaczem „S”, którego w stanie wojennym internowano. Po 1989 roku dostał się do Sejmu z list AWS. Później należał do komitetu wyborczego Andrzeja Olechowskiego, a w 2001 roku poparł powstanie Platformy Obywatelskiej. W 2009 roku otrzymał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za swoją działalność w „Solidarności”.

Teraz Jankowski dołączył do nagonki na Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Andrzeja Dudę. W programie „Kropka nad i” wręczył order Olejnik z prośbą, aby przekazać go na aukcję i zebrać pieniądze na jedzenie dla „watahy wilków”.

Czasy się tak szybko zmieniają, że nie pasuje już mi, żebym go nawet miał w domu. (...) Bartoszewski mówił, że jak nie możesz już nic zrobić, to zachowaj się przyzwoicie. Więc przyzwoicie będzie, jak się pozbędę tego orderu

– tłumaczył swój gest.

Ma to być sprzeciw wobec tego, co dzieje się w Polsce. – To nie tylko wszechwładny Kaczyński, ale jak się słucha rożnych ludzi, to jest horror, tak się zniszczy kraj – mówił.

Przez 25 lat budowało się, było powoli, ale coraz lepiej. Zniszczyć można w parę tygodni. (…) Poza tym prywatnie lubię się kąpać. I wolę mieć w kranie ciepłą wodę niż święconą. Jeszcze jak Rydzyk się dorwie do tej święconej wody, to nie stać mnie będzie, za droga będzie, żeby wannę napełnić

– kontynuował.

Smutno było patrzeć i słuchać, jak były opozycjonista kompromitował się w programie prowadzonym przez córkę wysoko postawionego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa. Odpowiednio skomentowali to również internauci...


fot. twitter.com

 

Źródło: TVN24,niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo