Potężny marsz przejdzie ulicami Warszawy. „Wyraźmy poparcie dla rządu i prezydenta!”

Już po raz kolejny 13 grudnia ulicami stolicy przejdzie Marsz Wolności i Solidarności.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Już po raz kolejny 13 grudnia ulicami stolicy przejdzie Marsz Wolności i Solidarności. Uczestnicy manifestacji – oprócz upamiętnienia ofiar stanu wojennego – wyrażą również swoje poparcie dla obecnego rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na gabinet premier Beaty Szydło i głowę państwa.

Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Komitet Obrony Demokracji, a nawet groteskowy Kościół Latającego Potwora Spaghetti – strojąc się w piórka „obrońców demokracji” – przypuścili frontalny atak na rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzej Dudę. Urządzają demonstracje, rzekomo w obronie Trybunału Konstytucyjnego. Odpowiedzią na ich akcje jest wielotysięczny Marsz Wolności i Solidarności, który w niedzielę, 13 grudnia, odbędzie się w Warszawie.

Organizatorem manifestacji jest PiS, ale przyłączają się do niego również inni. Swój udział w marszu zapowiedziały już kluby „Gazety Polskiej”.

Mam nadzieję, że inne organizacje patriotyczne przyłączą się do nas. Kluby „GP” miały ogromny udział w zwycięstwie PiS, wspierały i będą wspierać działania i zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego 13 grudnia wszyscy jedziemy do Warszawy

– mówił niedawno prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński.

Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na rząd PiS i prezydenta Andrzeja Dudę.

Wszystkich, którzy mogą przyjechać, prosimy: Przybądźcie! Nie poddawajmy się postkomunistycznej histerii organizowanej przeciw nam przez tych, którzy te wybory przegrali, i przez poddane im media. Nie dajmy sobie odebrać wyborczego zwycięstwa

– zaapelowała prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS.


fot. twitter.com/pisorgpl

Podobnie jak w ubiegłym roku marsz wyruszy o godz. 13.00 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

 

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

plk,MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo