Kanalie bez zasad. Zrobili happening tam, gdzie morderca z PO zabił Marka Rosiaka

  

Za grosz wstydu! Tabliczkę z napisem „Konstytucja i Demokracja” oraz znicze ustawili działacze Platformy Obywatelskiej przed łódzką siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, w pobliżu tablicy upamiętniającej Marka Rosiaka, zabitego w październiku 2010 roku. Mordercą był dawny kolega partyjny obecnych "obrońców demokracji". Tragedia sprzed pięciu lat była m.in. efektem histerii medialnej i nagonki na PiS rozpętanej przez media głównego nurtu.

To zaplanowana akcja. Platforma Obywatelska pali znicze przed biurami PiS. Ma to być odpowiedź na przyjęcie przez Sejm ustaw zmieniających przepisy o Trybunale Konstytucyjnym. W akcję zaangażowali się również działacze KOD.

Czytaj tekst: Kto broni demokracji przed PiS? Prezenter stanu wojennego i znajomy Urbana

Sympatycy PO zjawili się także przed łódzką siedzibą PiS. Zapalili znicze bezpośrednio pod tablicą upamiętniającą Marka Rosiaka. Sprawę nagłośniła Sylwia Ługowska. „Czy wam nie wstyd robić taki cyrk w tym miejscu? Nie macie za grosz przyzwoitości?” - napisała na Twitterze dyrektor biura posła Witolda Waszczykowskiego.Marek Rosiak, zamordowany w 2010 roku, był pracownikiem biura posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego i jego asystentem. Do tragedii 19 października przed południem do biura wtargnął Ryszard Cyba, który od razu zaatakował Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku osiem strzałów z broni palnej, całą zawartość magazynka. Sprawca rzucił się z paralizatorem i nożem na znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego i próbował poderżnąć mu gardło. Według świadków, w czasie ataku Cyba krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego. Został on ujęty przez wezwanych na miejsce strażników miejskich. Już po zatrzymaniu dodał w obecności mediów, że żałuje, że nie ma już broni, bo by „powystrzelał wszystkich pisowców”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


10 żołnierzy rannych w wypadku pod Ostrołęką. Sprawcą kierowca samochodu osobowego

zdjęcie ilustracyjne / Jan Środa / Gazeta Polska

  

Wypadek wojskowej ciężarówki, w której jechali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do akcji "Odporna Wiosna" prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej, miał miejsce po zderzeniu, do którego doszło z winy kierowcy samochodu cywilnego - poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. O wypadku informowaliśmy wcześniej na portalu Niezależna.pl

[polecam:https://niezalezna.pl/321283-zolnierze-ranni-w-wypadku]

W niedzielę w okolicach miejscowości Czarnowo i Ponikiew (woj. mazowieckie) nastąpiło zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką wojskową. Płk Pietrzak poinformował, że do wypadku doszło z winy prowadzącego samochód cywilny, który brał udział w zderzeniu. Rzecznik powołał się przy tym na informację przekazana mu przez Żandarmerię Wojskową.

Dowództwo WOT wydało już komunikat, w którym potwierdziło, że wojskowa ciężarówka uczestniczącą w zderzeniu należała do tej formacji. Poinformowało też, że po wypadku 10 żołnierzy zostało hospitalizowanych w szpitalach w regionie.

Według informacji przekazanych przez płk. Pietrzaka, w samochodzie było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji "Odporna Wiosna" oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją; 10 z nich jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, a dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.

Młodszy bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej informował, że w wypadku poszkodowane zostały 23 osoby. Według niego do wypadku doszło przed godziną 18.00 na dk 60 w powiecie ostrołęckim. Samochód wojskowy po zderzeniu z cywilnym wpadł do rowu.

Podróżowało nim 25 osób, samochodem osobowym trzy

– przekazał Kierzkowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts