Kazuistyka przy obiedzie

  

Ze zdziwieniem obserwowałem, jak główne stacje informacyjne transmitowały na żywo obrady Trybunału Konstytucyjnego. Zastanawiałem się, czy cokolwiek z tego, co jest mówione, interesuje zwykłego Kowalskiego. Obawiam się, że dużo bardziej interesuje się on tym, czy starczy mu do pierwszego i za co kupić świąteczne prezenty. Nie chcę w żaden sposób trywializować spraw wagi państwowej, śmieszy mnie jednak przekonanie salonu, że obywatele tak jak jego przedstawiciele – przy obiedzie żywiołowo dyskutują o konstytucji Aleksandra Kwaśniewskiego z 1997 r., a w kolejce do lekarza myślą o obronie skompromitowanego środowiska sędziowskiego. Salonowcy, zejdźcie na ziemię! Polaków dużo bardziej interesuje np. obniżenie wieku emerytalnego. I tutaj wracamy do punktu wyjścia, bo taką decyzję mogą zablokować właśnie sędziowie Trybunału Konstytucyjnego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts