Terroryści ISIS grożą Polsce. Parlament Europejski chce wzmocnienia organów ścigania

Państwo Islamskie opublikowało w sieci nowe nagranie, w którym zapowiada odwet na państwach zwalczających dżihad. W jednym z kadrów widać polską flagę.

kadr z filmu
Państwo Islamskie opublikowało w sieci nowe nagranie, w którym zapowiada odwet na państwach zwalczających dżihad. W jednym z kadrów widać polską flagę. Tymczasem Parlament Europejski przedstawia propozycje zapobiegania radykalizacji i rekrutacji do organizacji terrorystycznych. Raport w tej sprawie zakłada zwalczanie terroryzmu poprzez m.in. wzmocnienie organów ścigania terroryzmu, większe ujawnianie danych osobowych w celach wymiany informacji i stosowanie środków kontroli szczególnie zaostrzonych dla komunikacji przez Internet.

Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”  opublikowany przez terrorystów film zatytułowany „Bez wytchnienia”, pojawił się w internecie kilka dni temu.

Materiał rozpoczyna się od przedstawienia obecnych terenów kontrolowanych przez islamskich ekstremistów i porównania ich wielkości do terytorium Wielkiej Brytanii, Belgii i Kataru. Następnie dżihadyści przedstawiają swoich wrogów, czyli m.in. Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) oraz prezydenta USA Baracka Obamę i przywódców Iranu, Turcji oraz Rosji. [...] Pojawia się także plansza z flagami 60 państw, które „będąc w światowej koalicji, walczą z Państwem Islamskim”. W omawianym kadrze widać również flagę Polski – czytamy na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.


W chwili, gdy opublikowany przez terrorystów film rozchodził się w internecie, w Parlamencie Europejskim trwałą debata nad propozycjami zapobiegania radykalizacji i rekrutacji do organizacji terrorystycznych zawartymi w raporcie Rachidy Dati.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Michał Ujazdowski nie ma wątpliwości, że w Europie brakuje odwagi w działaniu na rzecz bezpieczeństwa, gdy radykalny islam atakuje europejską cywilizację opartą na kulturze chrześcijańskiej.

- Należy o tym jasno mówić bez posądzenia o dyskryminację. Cywilizacje upadają, kiedy przestają wierzyć we własne wartości. Potrzeba nam odwagi w działaniu na rzecz bezpieczeństwa. Apeluję do socjalistów o zmianę stanowiska. Potrzebna jest kontrola granic, dyrektywa o PNR, także nadzwyczajne środki, w tym wydalanie własnych obywateli, którzy są odpowiedzialni za akty terrorystyczne - mówił europoseł Ujazdowski.

O konieczności podjęcia stanowczych działań mówił również europoseł Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. Podkreślił on, że walka z terroryzmem nie może ograniczać się jedynie do górnolotnych deklaracji, za którymi nie idą żadne konkretne działania.

- Człowiek jest istotą wolną i niestety może wybrać zło. Jesteśmy w stanie tylko ograniczyć to zjawisko, więc każda forma gloryfikowania i usprawiedliwiania działalności ISIS i terroryzmu powinna się spotykać ze zdecydowaną reakcją prawną [...] Jeżeli imamowie, którzy głoszą ideologię ISIS, są cudzoziemcami - powinni być natychmiast wydalani, a jeśli nie - to sami zadajmy sobie pytanie czy ludzie, którzy głoszą nienawiść do społeczeństwa, w którym żyją - powinni być traktowani jako jego obywatele? Możemy zmienić przyszłość naszych dzieci, ale nie zmienimy jej przez postulowanie wprowadzenia cenzury wobec ludzi, którzy krytykują konsekwencje imigracji albo przez atakowanie polityków, którzy mają odwagę nas bronić - jak premier Orban - mówił Marek Jurek.

 

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

rz,kw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo