Kabaretowa akcja przed Sejmem. Posłowie PO z hasłem „Ręce precz od Trybunału”

Najpierw Platforma Obywatelska dokonała „skoku” na Trybunał Konstytucyjny, a teraz jej posłowie wołają – „Ręce precz od Trybunału”.

twitter.com/MichalSzczerba
Najpierw Platforma Obywatelska dokonała „skoku” na Trybunał Konstytucyjny, a teraz jej posłowie wołają – „Ręce precz od Trybunału”. W środę po południu parlamentarzyści PO oraz Nowoczesnej zebrali się przed Sejmem, żeby zaprotestować przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości ws. TK. Istny kabaret.

W październiku Sejm głosami koalicji PO-PSL, przy sprzeciwie całego klubu PiS, wybrał pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Umożliwiła to ustawa podpisana w lipcu przez Bronisława Komorowskiego. – Ta ustawa łamie zasady demokracji – mówiła wtedy obecna premier Beata Szydło.

Po objęciu władzy PiS w pierwszej kolejności zajęło się właśnie Trybunałem Konstytucyjnym. We wtorek – bez polityków Platformy Obywatelskiej, którzy wyszli z sali obrad – posłowie przyjęli uchwały dotyczące stwierdzenia braku mocy prawnej wyboru pięciu sędziów TK.

W środę parlamentarzyści PO i Nowoczesnej postanowili wziąć udział w rzekomo oddolnej akcji „Ręce precz od Trybunału”. Jak relacjonował portal 300polityka.pl, przed Sejmem zebrało się około stu osób. Z PO byli: Agnieszka Pomaska, Marcin Kierwiński, Sławomir Nitras, Cezary Tomczyk, i Michał Szczerba, a z Nowoczesnej: Adam Szłapka, Krzysztof Mieszkowski oraz Joanna Schmidt. Pojawili się też Ludwika i Henryk Wujec.

W czasie akcji przemawiali jej organizatorzy – Filip Wejman i Krzysztof Izdebski. Głos zabrała także Ludwika Wujec, która domagała się „jawności i szacunku dla wszystkich obywateli”. Wystąpił także Mikołaj Pietrzak z Naczelnej Rady Adwokackiej, który mówił do protestujących: „Adwokatura jest z wami! – podała 300polityka.pl.

Z kolei poseł Platformy Michał Szczerba napisał na Twitterze: „Ręce precz od TK. Wspieramy. Dostało się nam "po uszach", nie z powodu zimna. Więcej nie wyjdziemy. Walczymy na sali”.

Kolejny taki protest ma się odbyć 2 grudnia.


fot. twitter.com/MichalSzczerba

 

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo