Powstał Komitet Obrony Demokracji. Zanim się rozkręcił, już stał się pośmiewiskiem internautów

  

"Gazeta Wyborcza" piórem Wojciech Orlińskiego znalazła już sobie nowe pole do działania. Chodzi o wirtualny Komitet Obrony Demokracji, z którego powstania redakcja zrobiła wydarzenie dnia. Tymczasem internauci na Komitecie nie zostawiają suchej nitki. Okazuje się, że w sieci działania KOD stały się pośmiewiskiem, zanim jeszcze na dobre się zaczęły.
 

"Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było - mówi Mateusz Kijowski, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Spontaniczny ruch powstał w odpowiedzi na zawłaszczanie państwa przez PiS" - czytamy w Gazecie Wyborczej, a internauci mają niezły ubaw. 

"Wyborcza" szczegółowo relacjonuje najnowsze poczynania Komitetu Obrony Demokracji.

"Dziś mija 48 godzin od założenia na Facebooku grupy Komitet Obrony Demokracji. Godzinę temu miała 3,6 tys. członków. Teraz ma ich już ponad 3,7 tys. Przybywa ich więc około stu na godzinę" - czytamy na łamach "Gazety Wyborczej".

Na Facebooku dostępny jest nawet regulamin Komitetu Obrony Demokracji. Osoby, które się do niego nie dostosują, zgodnie z zapowiedzią inicjatorów Komitetu zostaną... zablokowane:


Regulamin grupy Komitet Obrony Demokracji na FB:
1. Jesteśmy grupą obywateli Rzeczypospolitej Polskiej sprzeciwiającą się jawnemu lekceważeniu zasad demokratycznego państwa prawa. Grupa Komitet Obrony Demokracji (KOD) nie jest związana z żadną siłą polityczną. Do grupy należeć może każdy, niezależnie od przekonań politycznych, religii, narodowości, rasy czy orientacji seksualnej, z wyjątkiem osób jawnie popierających łamanie zasad Konstytucji RP i praw człowieka bądź przyczyniających się do ograniczenia swobód demokratycznych w naszym kraju. Działamy poprzez wyrażanie swojego sprzeciwu wobec łamania Konstytucji RP i działań niedemokratycznych, edukację w zakresie praw człowieka i obywatela, udzielanie poparcia osobom broniącym demokracji, a także obronę osób z powyższego powodu prześladowanych.
2. Sposób działania: Grupa ma charakter otwarty. Wszyscy członkowie w grupie mają równe prawa. Na forum grupy:
a) Unikamy dyskusji niezwiązanych z tematyką grupy, „bicia piany” czy powtarzania informacji znanych skądinąd;
b) Nie zajmujemy się dowcipkowaniem, obrażaniem czy krytyką cech fizycznych polityków;
c) Nie promujemy działań żadnej partii politycznej;
d) Nie wrzucamy spamu, nie postujemy linków bądź memów;
e) Zabronione jest umieszczanie postów nawołujących do łamania zasad prawa bądź mających charakter nienawistny.
Osoby niestosujące się do wymienionych powyżej zasad będą usuwane są z grupy razem z BANEM.

- czytamy na Facebooku.


Widać więc, że internauci "wspomagają" działania KOD jak mogą i mają przy tym niezły ubaw. Pojawiło się już nawet zdjęcie z pierwszego posiedzenia Komitetu:Sprawę KOD niezwykle serio potraktował natomiast Jan Hartman, który z działań KOD wykluczył... Antoniego Macierewicza. Księdza Stanisława Małkowskiego na razie jednak pozostawił.

 

W akcję włączył się nawet Waldemar Kuczyński proponując patrona dla komitetu.Internauci ironizują, że kolejka do objęcia patronatu nad Komitetem jest dość długa.
 

Okazuje się również, że Komitet mający działać w imię obrony demokracji, blokuje część obserwatorów. Taki los spotkał na przykład znaną blogerkę Katarynę.KOD jako symbol przywłaszczył sobie opornik - symbol protestu z czasów stanu wojennego.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wyborcza.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Bydgoszcz gotowa na juniorski Mundial

Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy / By Pit1233 - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32014329

  

Reprezentacje Japonii i Ekwadoru, które w Bydgoszczy rozpoczną walkę w piłkarskich mistrzostwach świata do lat 20, są już po pierwszych treningach. Na głównej arenie zmagań - stadionie Zawiszy - trwają ostatnie testy infrastruktury. Początek rywalizacji - w czwartek.

"Wszelkie inwestycje i modernizacje zostały wykonane zgodnie z wytycznymi i standardami FIFA. Na stadionie Zawiszy wymieniony został system kontroli dostępu, czyli tzw. kołowroty, dokonaliśmy przeglądu i napraw oświetlenia awaryjnego oraz tego na koronie, a także przenieśliśmy trybunę medialną, wzorem rozegranego u nas Euro U-21 w 2017 roku. Najważniejsze jest jednak to, że 18 maja greenkeeper FIFA odebrał płyty wszystkich naszych boisk, tj. głównego, jak i treningowych. Spełniły tym samym oczekiwania FIFA i otrzymały ocenę bardzo dobrą”

– powiedział pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. organizacji mistrzostw Tomasz Dobrowolski.

Główną areną, na której rozgrywane będą mecze mistrzowskie, jest stadion Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka przy ul. Gdańskiej 163. Obiektami treningowymi są boiska bydgoskiego Chemika, a także w Łochowie i Solcu Kujawskim, które także zmodernizowano.

W Łochowie skupiono się przede wszystkim na odpowiednim zadbaniu o murawę wraz z odwodnieniem oraz wymieniono bramki. Większy zakres prac dotyczył obiektu w Solcu Kujawskim, gdzie wykonano kompleksową modernizację płyty.

- Została zerwana stara darń, zainstalowano system drenaży i nawadniania, zwiększono pole gry i ułożono nową trawę z rolki

 – dodał Dobrowolski.

Obiekt bydgoskiego Chemika, poza pracami związanymi z poprawą jakości murawy, zyskał nowe oświetlenie.

Na głównej arenie, stadionie Zawiszy, będą też jeszcze lepsze warunki dla kibiców. Wybudowano bowiem długo oczekiwany budynek sanitarny z toaletami. Na poniedziałek i wtorek zaplanowano ostatnie próby związane z wykonanym na potrzeby turnieju zasilaniem awaryjnym.

- Udało się także dopiąć kwestie logistyczne, w tym możliwość darmowego poruszania się komunikacją miejską przez posiadaczy akredytacji. Dodatkowo, w dni meczowe, z bezpłatnych przejazdów miejskimi autobusami i tramwajami mogą korzystać kibice z ważnym biletem na dane spotkanie

– poinformował pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. organizacji mistrzostw świata.

W przeciwieństwie do MME z 2017 roku miasto nie organizuje żadnych stref kibica czy dodatkowych atrakcji w dni pomiędzy meczami. Kibice, którzy przyjadą na dłużej, mogą natomiast skorzystać z oferty kulturalnej Bydgoszczy. Od 27 maja do 2 czerwca w mieście odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej "DRUMS FUSION". To unikatowy, jedyny tej klasy i wagi festiwal muzyczny w Polsce, który każdorazowo przyciąga do miasta tak miłośników, jak i prawdziwych wirtuozów perkusji.

- Osoby posiadające bilety na mecze MŚ mogą skorzystać z 50-procentowego rabatu na wejściówki na wszystkie imprezy organizowane w ramach tego festiwalu. Jest to świetne połączenie sportu i kultury

– wskazał Dobrowolski.

Nad Brdę już w niedzielę dotarły pierwsze reprezentacje piłkarskie. Tego samego dnia odbyły także pierwsze treningi. Przeprowadziły je rozpoczynające w Bydgoszczy walkę o mistrzostwo świata ekipy Japonii i Ekwadoru.

Organizatorzy liczą, że frekwencja na poszczególnych spotkaniach wyniesie minimum siedem tysięcy. Tyle wejściówek udało się rozprowadzić średnio na każdy mecz. Wiele jednak będzie zależeć od aury, która w ostatnich dniach nie była najlepsza.

Łącznie w Bydgoszczy rozegranych zostanie siedem spotkań - sześć w grupach B i E, a także jeden pojedynek 1/8 finału.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl