Kondolencje od prezydenta Dudy po zamachu terrorystycznym w Mali

Prezydent Andrzej Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Mali, Mali Ibrahima Boubacara Keïta. W malijskim Bamako, w piątkowym zamachu terrorystycznym zginęło 21 osób.

prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Mali, Mali Ibrahima Boubacara Keïta. W malijskim Bamako, w piątkowym zamachu terrorystycznym zginęło 21 osób. "W tych bolesnych i trudnych chwilach łączymy się w żałobie z rodzinami i bliskimi ofiar" - napisał polski prezydent. W Mali wprowadzony został 10-dniowy stan wyjątkowy i 3-dniowa żałoba narodowa.

W piątkowym ataku na hotel w Bamako zginęło 21 osób. Pod luksusowy hotel w stolicy Mali podjechało kilka samochodów terenowych na dyplomatycznych numerach. Wewnątrz siedzieli islamscy terroryści uzbrojeni w broń palną i granaty. Z okrzykami „Allahu Akbar!” wdarli się do środka, biorąc zakładników. 

Treść depeszy Prezydnta RP do Prezydenta Republiki Mali:

Szanowny Panie Prezydencie,

Głęboko poruszony informacją o zamachu terrorystycznym w Bamako, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim dotkniętym tą tragedią. Pragnę zapewnić, że w tych bolesnych i trudnych chwilach łączymy się w żałobie z rodzinami i bliskimi ofiar. Rannym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 
Z wyrazami szacunku,
 
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 Źródło: prezydent.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo