Wstrząsająca analogia

  

Kilka tygodni temu napisałem, że gabinety w Pałacu Prezydenckim, w których na etatach miały rzekomo pracować dziesiątki ludzi, zastano puste. Nie trzeba było długo czekać i red. Marek Pyza potwierdził te informacje. Okazuje się, że ministrowie prezydenta Andrzeja Dudy, gdy zadawali pytania urzędnikom, których akurat zastali w jakimś pomieszczeniu, otrzymywali tę samą odpowiedź: „Zajmujemy się monitoringiem mediów”. Przypomnijmy, że z Pałacu Prezydenckiego zniknęło kilkaset przedmiotów, które zostały „użyczone” do biura byłego Prezydenta RP. Oprócz słynnego żyrandola i zabytkowych krzeseł zniknęła też deska do krojenia, patelnia czy kosz na śmieci. Ostatnia informacja, że z rezydencji prezydenckich wywieziono wyposażenie o łącznej wartości 1,5 mln zł (podobno do utylizacji), jest szokująca. Otóż tak było też w 1993 r., kiedy z Polski wyjeżdżały wojska rosyjskie. Zabrali ze sobą wszystko; powyrywali przewody ze ścian, rury, boazerie, zlewy, kaloryfery. Zostawili po sobie zdewastowane budynki i skażoną ziemię. O ludziach, którzy zachowują się w ten sposób, z całą pewnością można powiedzieć jedno: na pewno nie należą do kręgu naszej, europejskiej cywilizacji.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts