Właśnie o to chodziło

  

Decyzja o zatrzymaniu Jana Burego została wydana przez stare kierownictwo prokuratury i CBA. Jednak obecnie zapewne łatwiej jest podjąć taką decyzję, gdy policjanci i urzędnicy nie muszą obawiać się zemsty władzy. Zdecydowane posunięcia w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i służb specjalnych to już działania nowej ekipy. Lament w „Gazecie Wyborczej” jakoś mało mnie wzrusza. Ja oczekiwałem zmian, podobnie jak wielu głosujących na PiS. I te zmiany właśnie nadchodzą. Nowa władza dostała silny mandat do rządzenia i ma obowiązek działać zdecydowanie. Chodzi przede wszystkim o to, by odebrać Polskę szajce, która traktowała nasz kraj jak miejsce do dzielenia łupów. Mieli przy tym wsparcie instytucji, których zadaniem miała być obrona prawa i obywateli. Jak było tu przestrzegane prawo, wielokrotnie odczuliśmy na własnej skórze. Nie chodzi o to, by się mścić, ale by skończyć z fikcją, którą fundował nam półdemokratyczny system. Wielu wspierających go dziennikarzy i publicystów robiło to z przyczyn czysto merkantylnych. Dzisiaj nie tylko bronią swojego zachowania, ale także ogromnych kwot, które szły na ich media z kieszeni podatnika.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts