Z OSTATNIEJ CHWILI

Müller: w przyszłym tygodniu projekt specjalnej taryfy na energię elektryczną dla samorządów, podmiotów wrażliwych, małych i średnich firm • • •

Badanie katastrofy smoleńskiej od nowa! „Komisja rozpocznie pracę w ciągu tygodnia, dwóch”

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiada szybkie wznowienie prac komisji badania wypadków lotniczych w celu zbadania katastrofy smoleńskiej.

Permanent Representation of Poland to the EU
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiada szybkie wznowienie prac komisji badania wypadków lotniczych w celu zbadania katastrofy smoleńskiej. – Myślę, że w ciągu tygodnia, dwóch komisja powinna rozpocząć pracę – stwierdził w programie „W punkt” w Telewizji Republika szef MON.

– Nie jestem zwolennikiem całości zachowania prof. Marka Żylicza, ale jest to człowiek, który miał odwagę powiedzieć jasno, że komisja badania wypadków lotniczych nie spełniła swojego zadania. Rzecz trzeba wznowić, to jego opinia – stwierdził Macierewicz. – Negatywna ocena prac komisji wyszła z ust głównego prawnika tej komisji i ja ją podtrzymuję – dodał.

Minister zapowiedział audyt w ministerstwie obrony narodowej. – Wszyscy ministrowie są zobowiązani do przeprowadzenia audytu w służbach oraz innych jednostkach organizacyjnych MON. Mogę zapewnić, że w SKW i SWW taki audyt na pewno się odbędzie – mówił Macierewicz.

Jeśli chodzi o przetarg w którym zostały francuskie helikoptery Caracal jako maszyny dla polskiego wojska minister nie odpowiedział jednoznacznie czy będzie on unieważniony. – Na tę chwilę mogę jedynie stwierdził że PO i ówczesne kierownictwo dość skąpo gospodarowali prawdą w tym temacie. Jednak już tamta wiedza pozwalała zespołowi posłów uważać, że ten przetarg powinien zostać unieważniony i rozpisany na nowo – stwierdził.

Kwestią, która zdaniem Antoniego Macierewicza jest do zmiany to system dowodzenia w polskiej armii. – Na pewno trzeba uporządkować system dowodzenia polskiej armii. Nie może dobrze funkcjonować armia, która ma trzy ośrodki dowodzenia o niejasno sprecyzowanych obowiązkach – wyjaśniał.

 

 Źródło: telewizjarepublika.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo