Błaszczak ostro o przewodniczącym PE: On jest oderwany od rzeczywistości

Szef MSW w rządzie Beaty Szydło odniósł się do ostatnich wypowiedzi przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, który atakował Polskę na arenie międzynarodowej w kontekście ucho

Patryk Luboń/Gazeta Polska
Szef MSW w rządzie Beaty Szydło odniósł się do ostatnich wypowiedzi przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, który atakował Polskę na arenie międzynarodowej w kontekście uchodźców. Mariusz Błaszczak stwierdził, że Schulz jest „oderwany od rzeczywistości” i zapewnił, że rząd PiS będzie kierować się bezpieczeństwem Polski i Polaków.

To kolejny przykład niemieckiej buty. [...] Wypowiedź Martina Schulza jest skandaliczna. On jest oderwany od rzeczywistości, również niemieckiej. W Niemczech co tydzień odbywają się manifestacje krytykujące politykę pani Merkel, która zaprosiła migrantów muzułmańskich do Niemiec. Kiedy zostało sparaliżowane Monachium, to uznała, że należy podzielić się konsekwencjami jej złej decyzji z Europą - tłumaczył Mariusz Błaszczak.

Pytany o to, czy miał okazję zapoznać się z raportem służb specjalnych dotyczącym analizy sytuacji w związku z zamachami w Paryżu szef resortu spraw wewnętrznych przyznał, że raportu nie widział.

Nie widziałem takiego raportu. Rozmawiamy o tym jakie podejście miała poprzednia władza do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Lekkie podejście. [...] Sprawa nie jest łatwa, jeśli chodzi o decyzję rządu PO-PSL o przyjmowaniu islamskich imigrantów – tłumaczył na antenie TVN24 Mariusz Błaszczak.

Jednocześnie nowy szef MSW zwraca uwagę na podważanie na arenie międzynarodowej zaakceptowanej przez rząd PO-PSL kwestii podziału imigrantów.

Sito musi być gęste. Decyzja zaakceptowana przez poprzedni rząd, jest podważana przez naszego sąsiada – skargę do Strasburga złożyła Słowacja. Więc to jest problem na gruncie prawnym, Słowacy nie przyjęli ustaleń z Rady Europejskiej. Podważają sposób podejmowania decyzji. Ja czekam na to orzeczenie Trybunału. Zobaczymy, zobaczymy, w jakim kierunku zostanie to orzeczenie wygłoszone. Chciałbym podkreślić. My wiemy, że rząd PiS będzie kierować się bezpieczeństwem Polski i Polaków, na złe kompromisy zgadzać się nie będziemy – mówił Błaszczak.

Pytany o zmiany w resorcie przyznaje, że będą one miały miejsce, jednak wyjaśnia, iż nie będą one podyktowane „wyłącznie chęcią zmian”. Mariusz Błaszczak zapewnia, że zmiany w MSW nie zachwieją bezpieczeństwa Polski i Polaków i będą spokojnie rozważane.

 

 Źródło: niezalezna.pl,TVN24

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo