Kancelaria Prezydenta potwierdza nasze informacje. Zaprzysiężenie rządu w poniedziałek

Potwierdzają się informacje portalu niezalezna.pl. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy, w poniedziałek 16 listopada br.

twitter.com/AMAdamczyk
Potwierdzają się informacje portalu niezalezna.pl. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy, w poniedziałek 16 listopada br. dokładnie w południe rozpocznie się uroczystość zaprzysiężenia premiera i członków rządu. Każdy z ministrów w Pałacu Prezydenckim odbierze nominacje z rąk głowy państwa i złoży przysięgę. Prawdopodobnie w środę Beata Szydło, już jako nowa premier wygłosi w Sejmie swoje expose.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera. – Przed rządem Beaty Szydło stoją wielkie zadania, które muszą być zrealizowane – mówił prezydent. – To historyczne dni dla Polski – podkreślił. WIĘCEJ

Jak informowaliśmy na portalu niezalezna.pl, w poniedziałek odbędzie się nowy etap konstytuowania się nowego rządu. Gabinet Beaty Szydło zostanie oficjalnie zaprzysiężony, w związku z czym formalnie obejmie władzę. Według naszych nieoficjalnych informacji już w najbliższą środę nowa premier wygłosi swoje expose i poprosi Sejm o wotum zaufania.
 
Członkowie rządu Beaty Szydło w poniedziałek wypowiedzą przysięgę o następującej treści: 

"Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem"

Dobrowolne jest zakończenie jej słowami: "Tak mi dopomóż Bóg". 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo