Mariusz Kamiński dla niezalezna.pl: Będzie rzetelny bilans służb specjalnych

Dzisiaj szczególny dzień w Sejmie.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Dzisiaj szczególny dzień w Sejmie. Ślubowanie posłów oraz pierwsze posiedzenie parlamentu. "To jest symboliczny dzień, dzień narodzin, mam nadzieje, nowej Polski, jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, wybierzemy za chwilę drugą osobę w państwie w postaci marszałka sejmu, rusza procedura powołania nowego rządu. Wiemy jakie są nadzieje ludzi i nie możemy tych nadziei zawieść" - powiedział portalowi niezalezna.pl Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński to kandydat na ministra - koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie Beaty Szydło. Był pierwszym szefem utworzonego w 2007 roku Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przyszły koordynator służb specjalnych odniósł się do czekających go nowych zadań.

Pracy będę miał więcej niż kiedyś, kiedy dowodziłem tylko jedną służbą specjalną. Teraz będę nadzorował wszystkie służby cywilne jak i w pewnym sensie służby wojskowe. Jest ogrom pracy musimy przede wszystkim dokonać rzetelnego bilansu, nie będziemy bazować tylko na pogłoskach musimy posiadać wiedzę opartą o twarde fakty o tym co działo się ostatnio i na podstawie tej analizy przystąpić do działania - podkreślił w rozmowie z niezalezna.pl.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Magda Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo