USA: Muzułmanie chcą się rozprawić z Polakami

  

W miasteczku Hamtramck w USA większość w radzie miejskiej uzyskali muzułmanie, którzy od lat walczyli o dominację. Jeden z nich, Ibrahim Algahim, zapowiedział rozprawienie się z dotychczasowymi rządcami. – Teraz pokażemy Polakom i innym – powiedział. Inni muzułmańscy radni próbowali odciąć się od tych słów, niemniej sytuacja wpisuje się w długotrwały konflikt religijny toczący się w mieście - informuje portal pch24.pl


Początkowo ta niewielka miejscowość, stanowiąca obecnie enklawę miejską w obrębie Detroit, była zdominowana przez imigrantów z Polski, którzy też zasiadali w radzie miejskiej. W roku 1970 90 procent mieszkańców deklarowało polskie pochodzenie. Później zaczęli coraz liczniej napływać przybysze z Bangladeszu, Pakistanu i Jemenu. W roku 2004 powstał meczet, a islamscy wierni wystąpili o prawo do emitowania modłów przez głośniki. Wywołało to otwarty konflikt z ludnością katolicką.

 W niedawnych wyborach imigranci muzułmańscy zdobyli większość i przejęli władzę w miejskim samorządzie, odsuwając tym samym Polonię, która od kilku dziesięcioleci rządziła miastem. Miejscowa ludność jest zaniepokojona i oburzona takim obrotem spraw. - Mój główny zarzut jest prosty. Nie chce pięć razy dziennie, 365 dni w roku słyszeć, że Allah jest prawdziwym i jedynym Bogiem. Jest to przeciwne moim konstytucyjnym prawom – powiedziała kobieta przedstawiająca się jako Joanne Golen w rozmowie ze stacją FOX2. 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pch24.pl,niezalezna.pl,nytimes.com,ndie.pl,fox2detroit.com


Wczytuję komentarze...


66 zakażeń na Mazowszu w ciągu ostatniej doby. Rośnie liczba "ozdrowieńców"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna; odnotowano dwóch ozdrowieńców. Łącznie w regionie potwierdzono do tej pory 967 zakażeń.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała ponadto, że kwarantanną domową objęto 17 615 osób; nadzorem epidemiologicznym - 6 951 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 861 osób, z czego 8 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano łącznie 10 ozdrowieńców, po 5 kobiet i mężczyzn. Wykazały ich stacje w Pruszkowie, Warszawie, Kozienicach, Mińsku i Otwocku. Najmłodsza osoba ma 18 lat, najstarsza 63 lata.

Z danych WSSE w Warszawie (stan na godz. 16.00 w niedzielę) wynika, że ostatniej doby na Mazowszu w związku z COVID-19 zmarła jedna osoba. To 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który posiadał choroby współistniejące.

Z kolei z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia (stan na godz. 17.30 w niedzielę) wynika, że zmarło sześć osób. Są to dwie kobiety w wieku 46 i 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 71 i 77 lat - wszyscy hospitalizowani w Radomiu, a także 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta - hospitalizowani w Warszawie.

Dotychczas według danych WSSE w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 20 osób

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts