Jak zmarła Monika Zbrojewska? Nowe informacje na temat śmierci byłej wiceminister

W sobotę większość mediów podała informację o nagłej śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości Moniki Zbrojewskiej.

youtube.com/print screen
W sobotę większość mediów podała informację o nagłej śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości Moniki Zbrojewskiej. Nikt nie wspomniał jednak ani słowem o okolicznościach i przyczynach tragicznego zdarzenia. Dopiera dnia następnego jeden z dzienników opublikował tekst, w którym pojawiły się nieoficjalne informacje na ten temat.

W sobotę na stronach Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszczono krótkie notki zawiadamiające o śmierci Moniki Zbrojewskiej (zmarła w piątek, 30 października). Szef resortu Borys Budka wraz ze współpracownikami złożyli również rodzinie oraz bliskim zmarłej wyrazy najszczerszego ubolewania i łączyli się z nimi w smutku. Nikt nie napisał o okolicznościach nagłej śmierci 43-letniej wiceminister.

Taką informacją, rzucającą odrobinę światła na tę smutną sprawę, opublikowano dopiero w niedzielę.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Monika Zbrojewska trafiła w środę do szpitala. Leżała na oddziale intensywnej terapii

– podał „Super Express”. To oczywiście niewiele, ale dzięki temu dowiedzieliśmy się, że była wiceminister zmarła w szpitalu.

Tydzień przed śmiercią – dokładnie w przedwyborczy piątek – Monika Zbrojewska została zatrzymana przez patrol drogówki. Szybko okazało się, że jest pod wpływem alkoholu – badanie wykazało około dwóch promili. Wiceminister trafiła do izby wytrzeźwień, skąd wyszła następnego dnia.

To był jednak dopiero początek kłopotów – Ewa Kopacz zdymisjonowała ją po wniosku ministra sprawiedliwości Borysa Budki, a Uniwersytet Łódzki, na którym wykładała, wszczął wobec niej postępowanie dyscyplinarne.

Poza tym była wiceminister nie stawiła się na policję, gdzie miała zostać przesłuchana. I choć miała usprawiedliwiające nieobecność zwolnienie lekarskie, to przez media przemknęła wiadomość, że jeśli nadal będzie unikała stawienia się w komisariacie, może zostać doprowadzona tam siłą.

Monika Zbrojewska, była sekretarzem Ośrodka Badawczego Adwokatury im. Witolda Bayera, a przez ostatni rok wiceministrem sprawiedliwości. Związana z Uniwersytetem Łódzkim, była ekspertem prawa karnego.

Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką. W roku 2011 r. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem i członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad sto publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

W latach 2003-2004 Zbrojewska była ekspertem Sejmowej Komisji Śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery Rywina. W 2005 roku ekspertem Sejmowej Komisji Śledczej powołanej do zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU. Z kolei w latach 2006-2007 ekspertem Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz ekspert Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania rozstrzygnięć dotyczących przekształceń kapitałowych i własnościowych w sektorze bankowym oraz działania organów nadzoru bankowego w okresie od 4 czerwca 1989 roku do 19 marca 2006 roku. W 2008 roku została ekspertem Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.
 

 


Źródło: niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo