„Równanie Zandberga” - czyli jak Zjednoczona Lewica o głosy walczyła. ZOBACZ NAJLEPSZE MEMY

  

To już pewne – w Sejmie VIII kadencji nie znalazło się miejsce na partie lewicowe. Internauci z humorem komentują historyczną porażkę Zjednoczonej Lewicy w wybororach parlamentarnych do Sejmu i Senatu. Tzw. ZLEW otrzymał 7,55 proc. głosów i nie zobaczymy jego przedstawicieli w parlamencie.

Internauci ogromne zasługi za taki stan rzeczy przypisują m.in. Adrianowi Zandbergowi, którego formacja Razem uzyskując wynik 3,62 odebrała głosy lewicy.

W  wyborach parlamentarnych oddano w sumie 15 mln 2671 głosów.
Zjednoczona Lewica uzyskała 7,55 proc.  głosów, a partia Razem - 3,62 proc. głosów. W przypadku startujących w wyborach koalicji próg wyborczy wynosił 8 proc., a w przypadku startujących samodzielnie formacji 5 proc.

Internauci mają już wyjaśnieni tej sytuacji. Opracowali nawet specjalne „Równanie Zandberga”:

7,55 + 3,62 = 0 – tak wygląda według internautów „Równanie Zandberga ”, które pozbawiło polityków Lewicy miejsc w parlamencie.

Media społecznościowe oraz internauci na porażkę Lewicy zareagowali błyskawicznie, tworząc setki memów. Poniżej przedstawiamy najciekawesze:
Fot. Demotywatory, Twitter, Facebook
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,internet


Wczytuję komentarze...

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

/ policja.pl

  

51-letni kierowca motoroweru w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu i złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z kierowców, 39-latek również miał blisko 2 promile, a podczas kontroli jego wypowiedzi były niezrozumiałe i bełkotliwe. W taki stanie wsiadł za kierownicę swojego mercedesa. Obaj kierowcy, dzięki zgłoszeniu świadków zdarzeń, zostali zatrzymani przez policjantów z Brzegu.

Do obydwu zdarzeń doszło w miniony weekend. W sobotę, kilka minut po godzinie 18:00 oficer dyżurny skierował funkcjonariuszy ruchu drogowego w rejon jednego z marketów w mieście. Ze zgłoszenia wynikało, że na parking sklepu wjechał kierowca motoroweru, który może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zastali tam pracownika ochrony. On wskazał im mężczyznę wsiadającego na motorower i odjeżdża z parkingu. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów podejrzewany został zatrzymany. Badanie na alkomacie pokazało, że 51-letni właściciel motoroweru jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu, a sprawdzenie w systemie pokazało, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali w niedziele tuż przed godziną 4:00 w nocy. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że jedną z ulic ma się poruszać nietrzeźwy kierowca mercedesa. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pojechali w rejon wskazanej ulicy, zauważyli tam opisanego w zgłoszeniu mercedesa. Zatrzymali samochód do kontroli, a rozmowa z kierowcą wzbudziła podejrzenia policjantów. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a jego mowa bełkotliwa i niewyraźna. 39-latek w organizmie również miał blisko2 promile alkoholu.

Właściciel mercedesa musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywną. Natomiast kierowcy motoroweru grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: opolska.policja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl