Incydent podczas głosowania z udziałem Ewy Kopacz i jej wnuka. WIDEO

  

Szefowa rządu głosował w niedzielę w jednym ze stołecznych lokali wyborczych. Podczas wrzucania kart doszło do niecodziennego incydentu z udziałem premier i jej wnuczka – chłopiec wyrywał babci karty, nie pozwalając wrzucić ich do urny.

Ewa Kopacz wraz z córką, zięciem i wnukiem Julianem głosowali w jednym z lokali wyborczych w Warszawie. Dziennikarz TV Republika Jan Piasecki zamieścił nagranie ze zdarzenia, do którego doszło w czasie głosowania, a w którym brali udział premier i jej wnuczek.

Kiedy szefowa rządu chciała wrzucić karty wyborcze do urny, chłopiec postanowił przeszkodzić babci i zaczął je jej wyrywać. Wreszcie – nie obyło się bez pomocy ojca dziecka – Ewie Kopacz udało się wrzucić karty.

Zobacz wideo:

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska kandydatem opozycji na prezydenta? Dera nie wyklucza takiego scenariusza

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Spodziewam się, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kontrkandydatką Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w roku 2020. Widać, że teraz buduje wizerunek pod przyszłą kampanię prezydencką - ocenił sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzej Dera. - To nie chodzi o wybory parlamentarne, to już widać, że nawet jako kandydatce na premiera bardzo ciężko jej idzie formułowanie pewnych tez, pewnych kwestii dotyczących gospodarki i nie tylko" - oświadczył Dera.

Dera był pytany w TVP 1, czy jego zdaniem wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska - która jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera - będzie kontrkandydatką Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2020 r.

"Ja się tego spodziewam"

- oświadczył Dera.

"Kiedyś rozważałem w pewnym środowisku, jak powinien wyglądać kontrkandydat dla prezydenta Andrzeja Dudy, to właśnie wtedy powiedziałem, że najprawdopodobniej będzie to kobieta, z różnych względów. To było szukanie po stronie totalnej opozycji właśnie takiej osoby, która mogłaby rywalizować z prezydentem Andrzejem Dudą i stąd padło na panią Kidawę-Błońską"

- ocenił prezydencki minister.

W jego ocenie, wysunięcie Kidawy-Błońskiej na pierwszy plan przez Koalicję Obywatelską to budowanie wizerunku przed kampanią prezydencką.

"To nie chodzi o te wybory teraz (parlamentarne), to już widać, że nawet jako kandydatce na premiera bardzo ciężko jej idzie formułowanie pewnych tez, pewnych kwestii dotyczących gospodarki i nie tylko, ale to jest już budowanie wizerunku pod przyszłą kampanię prezydencką"

- oświadczył Dera.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl