Człowiek Komorowskiego podpisał korzystne umowy na mieszkania. Zgarnął 280 tys. zł odprawy

Marek Czarnecki, do 3 sierpnia 2015 roku zajmujący stanowisko dyrektora Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, dostał na odchodne ponad 280 tys.

facebook.com/KomorowskiBronislaw
Marek Czarnecki, do 3 sierpnia 2015 roku zajmujący stanowisko dyrektora Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, dostał na odchodne ponad 280 tys. zł - pisze "Super Express". To właśnie Czarnecki podpisywał korzystne umowy najmu mieszkań ze współpracownikami Komorowskiego, które ujawniła "Gazeta Polska Codziennie".

Dwóch współpracowników Bronisława Komorowskiego, miesiąc przed opuszczeniem przez niego urzędu, podpisało z Kancelarią Prezydenta korzystne umowy na wynajem mieszkań. Za lokale o powierzchni odpowiednio 103 i 79 mkw. w centrum Warszawy płacą "grosze" - ujawniła na początku października "Gazeta Polska Codziennie".

Jeden z nich, Sławomir Rybicki podpisał umowę, mimo, że w oświadczeniu majątkowym ma wpisane nieruchomości na kwotę 3 mln złotych. Jak wynika z dokumentów, to właśnie Marek Czarnecki, którego finansową gratyfikację opisuje dziś "SE" - podpisywał z ministrami umowy.Sami Komorowscy na umowie z Kancelarią Prezydenta, jaką podpisali na odchodnym - mogą zarobić nawet pół miliona złotych. Za jego rządów Kancelaria podpisała z nim umowę wynajmu 140-mieszkania mieszkania w Warszawie na okres 12 miesięcy. Również na wyjątkowo korzystnych warunkach

CZYTAJ WIĘCEJ: Komorowski może zarobić nawet pół miliona. Złoty interes byłego prezydenta

Okazuje się, że podpisujący te umowy - dyrektor Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta na odchodne również został nagrodzony. Dostał: pensję za sierpień (24 tys. zł), pieniądze za okres wypowiedzenia w wysokości sześciokrotności miesięcznego wynagrodzenia (144 tys. zł.) i jakby tego było mało w terminie do 29 lutego 2016 roku powinna zostać wypłacona odprawa pieniężna w wysokości trzykrotności wynagrodzenia miesięcznego oraz w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia (razem ok. 120 tys. zł). Łączna kwota, jakie na pożegnanie dostanie Czarnecki, to ponad 280 tys. zł.

 

 


Źródło: se.pl,niezalezna.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo