Zanim powróci normalność

  

O czym pisać w tygodniu przed Wielkim Wyborem? Apelować do przekonanych? Bo przecież nasi przeciwnicy nas nie czytają, chyba że służbowo.

Inna sprawa, co właściwie miałbym powiedzieć, gdybym nagle otrzymał nieograniczony dostęp do wszystkich lemingów mojego kraju? Jak utrzymałbym ich uwagę choć na chwilę, zmuszając do wysłuchania paru słów i kilku pytań?

Polska jest pęknięta, podziały biegną wewnątrz dawnych grup koleżeńskich, wewnątrz rodzin, niekiedy nawet w poprzek sypialni małżeńskich. I zawsze winna jest ta druga strona.

Tym, którzy są zdolni choć na chwilę powściągnąć emocje, proponuję odpowiedź na proste pytanie. Kto przez ostatnie lata miał dostęp do stanowisk, pieniędzy, mediów? Ergo, kto mógł wyrzucać, wykluczać, eliminować...?

Oczywiście pytania zostaną uznane za podchwytliwie i moralnie obrzydliwe.

Lemingi aktywne są w stanie nawet uwierzyć, że nagrań u Sowy dokonał PiS. Bez zastanawiania się, jakie miał środki? Jakie możliwości? Przecież gdyby tak było, Tusk miałby winnych na widelcu po paru godzinach, a nie bredził o cyrylicy. Zresztą nawet gdyby kelnerzy byli superagentami Macierewicza, w jaki sposób zmusiliby swoich klientów do gadania tego, co wygadywali?

Pytań do lemingów miałbym zresztą więcej. Np. jak wytłumaczą, że mamy najdroższe autostrady na świecie, jeśli idzie o budowę, ale również o eksploatację? Jednorazowa droga do granicy niemieckiej kosztuje więcej niż roczna winieta w Szwajcarii.

Albo co jest powodem ślepej wiary w uczciwość Rosjan w śledztwie smoleńskim? Co najmniej od półtora roku każdy już wie, do czego są zdolni. Dlaczego więc nadal w tej jednej sprawie obdarzamy ich absolutnym zaufaniem?

Inna sprawa, o którą chętnie zapytałbym: co właściwie przeraża leminże stado w dojściu do władzy PiS? Powrót IV RP. A czym była IV RP ? „Demokraturą!”.

Ale konkrety? To przecież za rządów słodkiej PO znacznie częściej o szóstej rano wyciągano z łóżek Bogu ducha winnych ludzi, to w tej epoce krążył po kraju seryjny samobójca. To teraz na bieżąco sypią się przeprosiny za oszczerstwa sterowanych mediów. Antykorupcyjna Pitera wyszperała jednego nielegalnie przez opozycję nabytego dorsza, zamykając oczy na miliardy przekręcone przez jej kolegów.

Ale gdybym miał do dyspozycji jedno zdanie i pewność, że leming je wysłucha, powiedziałbym coś jeszcze: twoja pani premier, w twoim imieniu, zaprosiła tu obcych (i to w znacznie większej liczbie, niż się sądzi). Chcesz Polski niebezpiecznej, z wrogimi gettami pełnymi cudzoziemców, z bezczelną agresją wobec chrześcijan, z rosnącymi wpływami islamu, z garbem socjalu dla obcych przy braku go dla swoich...?

Naprawdę chcesz?

To głosuj na Platformę i jej przystawki!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts