Będzie protest po skandalu w siedzibie TVP. Akcja ochroniarzy i BOR zaplanowaną prowokacją? WIDEO

  

Wtorkowy wieczór. Zakończyła się ostatnia przedwyborcza debata, którą zorganizowano w siedzibie TVP. Wydarzenia jej towarzyszące (przed i po) wywołały równie gorące dyskusje, jak i spotkanie polityków. Agresywne zachowanie ochroniarzy, wyrywanie flagi Polski, przepychanki. - To wyglądało na przygotowaną prowokację – powiedział Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
 
Sama "rozmowa" ośmiu przedstawicieli partii odbyła się w dość spokojnej atmosferze. Gorąco było jednak przed i po debacie. BOR i ochrona TVP nie chciały wpuścić grupy osób towarzyszących kandydatce PiS. Doszło do przepychanek, szarpaniny. Młodej dziewczynie ochrona wyrywała flagę Polski.Stanisław Karczewski powiedział dziś, że wystosuje protest do TVP w tej sprawie.

Wejście do budynku z TVP i wyjście mieliśmy wczoraj utrudnione, ochroniarze zachowywali się bardzo agresywnie. To było bardzo niepokojące i niewytłumaczalne. Nawet panie z naszej młodzieżówki bały się wejść. Oczywiście zgłosiliśmy to do dyrekcji telewizji publicznej, a dziś wystosuję protest z opisem tej sytuacji. Zostaliśmy zatrzymani całą grupą, to było niedobre i deprymujące dla pani prezes Szydło. To wyglądało na przygotowaną prowokację. Mam nadzieję, że do takich sytuacji już nie dojdzie w przyszłości i telewizja wyciągnie z nich wnioski

- powiedział polityk PiS.
 
Tego samego zdania jest Paweł Szefernaker.

Ta sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć w telewizji publicznej. Z panią prezes Szydło przyjechali młodzi ludzie, którzy chcieli jej towarzyszyć, chcieli odprowadzić kandydatkę. Nie zostali wpuszczeni – również te osoby, które miały przepustki. Uważam tę sytuację za skandaliczną

- powiedział kandydat na posła z ramienia PiS.
 
Szefernaker zaznaczył, że widział, jak Sławomir Nitras rozdawał identyfikatory tym osobom z PO, które weszły bez nich.

Była sytuacja, której byłem świadkiem. Pod studiem, w budynku TVP, doradca premier, Sławomir Nitras, zajmował się rozdawaniem identyfikatorów tym osobom z PO, które weszły bez identyfikatorów. Uważam tę sytuację za skandaliczną. Uważam to za bardzo śmieszne, że doradca premier Kopacz zajmuje się rozdawaniem identyfikatorów ludziom, którzy weszli bez nich

- mówił.

Dodatkowo sztab Prawa i Sprawiedliwości jako jedyny został zmuszony do przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa w TVP. A młodzieżówka PO była w środku i czekała na panią premier.

Zobacz wideo sprzed siedziby TVP:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,300polityka.pl


Wczytuję komentarze...

By matkom i dzieciom było lepiej

/ https://www.opolskie.pl/

  

W ramach unijnych projektów opolskie szpitale i przychodnie otrzymają ponad 22 mln złotych na poprawę opieki nad matką i dzieckiem. Marszałek województwa opolskiego podpisał umowy z czterema podmiotami, które będą realizowały projekty.

Celem projektów, które będą dofinansowane ze środków UE, jest polepszenie standardów opieki nad matką i dzieckiem w województwie opolskim. W tym celu urząd marszałkowski podzielił region na części, w których prowadzący projekty będą mieli na zadanie dotrzeć ze swoimi usługami do możliwie dużej grupy mieszkańców regionu.

Finansowane przez samorząd projekty obejmują zarówno diagnostykę i opiekę nad kobietami ciężarnymi, jak i dodatkowe wsparcie dla mam i dzieci do drugiego roku życia.

"Dzięki tym pieniądzom 16 700 matek i dzieci w województwie opolskim zostanie objętych specjalistyczną opieką. To m. in. bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, mobilne szkoły rodzenia i mobilne poradnie laktacyjne, wczesna rehabilitacja i rozszerzona opieka położnych środowiskowych po porodzie, badania diagnostyczne dla dzieci w celu wczesnego rozpoznania nieprawidłowości w ich rozwoju psychoruchowym i wdrożenie odpowiedniej terapii, niwelowanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat dwóch. To także zakup sprzętu medycznego i szkolenia personelu"

- wylicza Violetta Ruszczewska z opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Projekty będzie realizować Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich, Strzeleckie Centrum Obsługi Biznesu "SCOB" i spółka Mączka - Lekarze Ginekolodzy - Spółka Partnerska.

To już druga edycja akcji mającej na celu poprawę opieki nad matką i dzieckiem w regionie. W pierwszej, na bezpłatne badania prenatalne, mobilną szkoły rodzenia i badania oraz rehabilitację dzieci wydano ponad 30 mln złotych. Skorzystało z niej 10,5 tysiąca kobiet i 8 tysięcy dzieci. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl