SLD chce "prezentu" dla Radziszewskiej

SLD znów domaga się dymisji Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbiety Radziszewskiej.

SLD znów domaga się dymisji Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbiety Radziszewskiej. Wiceszefowa Sojuszu Katarzyna Piekarska zaapelowała do premiera, by z okazji Dnia Kobiet, zrobił "prezent" i odwołał minister.

Według niej, "minister Radziszewska nie jest znana jako osoba, która walczy o osoby wykluczone, działa na rzecz praw osób homoseksualnych, praw kobiet czy przeciwdziała dyskryminacji ze względu na wiek".

"Jeśli przypomnimy sobie w sprawie praw kogo lub czego działała pani minister, to była to katolicka szkoła i bardzo zajadle walczyła o to, że szkoła ma prawo zwolnić nauczycielkę ze względu na orientację homoseksualną" - dodała Piekarska.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita poinformował natomiast, że klub Sojuszu złoży wniosek do marszałka Sejmu o debatę na temat działalności minister Radziszewskiej.

Radziszewska odpowiada, że "byłaby głęboko zawiedziona, gdyby z okazji tegorocznego 8 marca SLD nie wnioskowało po raz 101. o jej odwołanie". "Czekam na jakąkolwiek propozycję ze strony SLD w całym obszarze moich działań (...) Lenistwo nie jest usprawiedliwieniem tego, aby wieścić, że ktoś nic nie robi i nie ma kompetencji" - podkreśliła.

 Źródło:

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo