Gruźlica w ośrodku dla uchodźców. Belgowie boją się wybuchu epidemii

  

Mieli rację ci, którzy ostrzegali, że wraz z uchodźcami w Europie mogą pojawić się groźne choroby. Taki problem ma właśnie Belgia. Wraz z napływem nielegalnych imigrantów wykryto tam m.in. gruźlicę. Belgowie są mocno zaniepokojeni informacjami, które ujawniły tamtejsze media.

Po tym, jak w jednym z ośrodków dla uchodźców wykryto przypadek gruźlicy, w Belgii rozgorzała dyskusja dotycząca ryzyka epidemiologicznego, które wiąże się z nielegalnymi imigrantami przybywającymi do Europy – podało RMF FM. „Tuberkuloza w ośrodku dla azylantów. A później nadejdzie zima” – napisał belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Jednocześnie wybuchł skandal, ponieważ belgijskie władze wcześniej zapewniały, że wszyscy uchodźcy są badani, a potem okazało się, że robiono to tylko losowo. Burmistrz miejscowości Koksijde, gdzie mieści się centrum dla imigrantów, w którym wykryto gruźlicę, nie kryje swojego zdenerwowania.

Wierzyliśmy, że wszyscy, którzy do nas trafią będą przebadani – podkreśla cytowany przez RMF FM burmistrz, który zażądał pilnego spotkania z belgijskim ministrem ds. imigracji w związku z wykryciem gruźlicy.

W Belgii, wraz z napływem imigrantów, oprócz gruźlicy pojawiła się też inna zakaźna choroba – błonica.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

PiS: To ratunek dla maturzystów!

/ Engin Akyurt

  

Nowelizacja prawa oświatowego to kwestia ratowania maturzystów; zawieszenie strajku nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że nie będzie tu złej woli, ale trzeba się zabezpieczyć - mówili w czwartek podczas debaty senatorowie PiS.

Senat w czwartek wieczorem zajmuje się uchwaloną po południu przez Sejm dotyczącą matur nowelizacją prawa oświatowego. Zgodnie z nią, jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

Tuż przed północą senatorowie zakończyli debatę nad tym punktem. Ok. godz. 0.30 planowane są głosowania.

Konstanty Radziwiłł (PiS) mówił podczas debaty, że przyjęcie nowelizacji "jest po prostu kwestią ratowania tych dzieciaków". "Musimy to zrobić w bardzo prosty sposób. Zawieszenie strajku przez nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że nie będzie złej woli, ale żeby się zabezpieczyć, trzeba tę ustawę poprzeć" - mówił.

Inny z senatorów PiS, Robert Gaweł podkreślał, że szkoła nie powinna być miejscem konfrontacji politycznej. Jak ocenił, strajk nauczycieli pokazał, że jest inaczej. Przekonywał, że obecnie potrzebna jest poprawa jakości nauczycieli i ich pracy, a nie angażowanie sprawy edukacji w politykę. "Proszę z tej trybuny, byśmy trochę się opamiętali w tej polityce" - mówił.

Aleksander Bobko ocenił, że nowelizacja "jest dość smutna, podobnie jak to, co się dzieje wokół edukacji". Wyraził nadzieję, że matury odbędą się w sposób normalny, jak ocenił, "potrzebny jest element spokoju", a ustawa ma go zapewnić. Senator mówił, że tryb pracy nad nowelizacją go smuci, ale - jak przekonywał - "smutniejszy jest stan edukacji, wciągniętej do polityki, która jest bezwzględna". Zdaniem senatora, odpowiedzialność za to ponosi w dużej mierze opozycja. "To jest fatalne, to jest okropne" - ocenił Bobko.

Według niego reforma edukacji, przeprowadzona przez PiS "była próbą, może niezbyt udaną, ale uczciwą w zamiarach i w intencjach, wyciągnięcia polskiej szkoły z zapaści". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl