Gruźlica w ośrodku dla uchodźców. Belgowie boją się wybuchu epidemii

Mieli rację ci, którzy ostrzegali, że wraz z uchodźcami w Europie mogą pojawić się groźne choroby. Taki problem ma właśnie Belgia. Wraz z napływem nielegalnych imigrantów wykryto tam m.in.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Mieli rację ci, którzy ostrzegali, że wraz z uchodźcami w Europie mogą pojawić się groźne choroby. Taki problem ma właśnie Belgia. Wraz z napływem nielegalnych imigrantów wykryto tam m.in. gruźlicę. Belgowie są mocno zaniepokojeni informacjami, które ujawniły tamtejsze media.

Po tym, jak w jednym z ośrodków dla uchodźców wykryto przypadek gruźlicy, w Belgii rozgorzała dyskusja dotycząca ryzyka epidemiologicznego, które wiąże się z nielegalnymi imigrantami przybywającymi do Europy – podało RMF FM. „Tuberkuloza w ośrodku dla azylantów. A później nadejdzie zima” – napisał belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws”.

Jednocześnie wybuchł skandal, ponieważ belgijskie władze wcześniej zapewniały, że wszyscy uchodźcy są badani, a potem okazało się, że robiono to tylko losowo. Burmistrz miejscowości Koksijde, gdzie mieści się centrum dla imigrantów, w którym wykryto gruźlicę, nie kryje swojego zdenerwowania.

Wierzyliśmy, że wszyscy, którzy do nas trafią będą przebadani – podkreśla cytowany przez RMF FM burmistrz, który zażądał pilnego spotkania z belgijskim ministrem ds. imigracji w związku z wykryciem gruźlicy.

W Belgii, wraz z napływem imigrantów, oprócz gruźlicy pojawiła się też inna zakaźna choroba – błonica.
 

 

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo