​Sondaż: PiS wygra wybory

  

Jesienne wybory parlamentarne wygra Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Rzeczpospolitej. Na PiS głosować chce 36 proc. badanych – podaje se.pl. Wczoraj na portalu niezalezna.pl opublikowaliśmy tekst o tym jak "czytać" sondaże. - Jaka jest wartość takich informacji? Kto manipuluje danymi? Czy poświęcać im uwagę, czy ignorować? - pisze Wojciech Krajewski, absolwent Szkoły Głównej Handlowej, specjalista od analizy i badań społecznych.
 

Wyniki sondażu IBRIS:

PiS – 36 proc.
PO – 22 proc.
ZL – 11 proc.
Kukiz’15, PSL, Nowoczesna – po 6 proc.
KORWiN – 4 proc.
PR – 1 proc.
Niezdecydowani – 9 proc.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Leszek Miller: to koniec SLD

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Z różnych powodów nie jestem uradowany z konsolidacji SLD z Wiosną. To de facto oznacza koniec historii partii - ocenił były premier, były szef SLD Leszek Miller.

Dziś w Warszawie obradowały ciała statutowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny Roberta Biedronia. Celem było wypracowanie decyzji o konsolidacji obydwu ugrupowań w jeden projekt polityczny. Po konwencjach liderzy obu partii ogłosili decyzję. "Podjęliśmy decyzję, by stworzyć silną lewicową, otwartą i europejską partię o nazwie Nowa Lewica; to początek konsolidacji wszystkich sił lewicowych w Polsce" - powiedział Robert Biedroń.

Miller został zapytany, czy konsolidacja SLD i Wiosny to dobry ruch, odpowiedział, że zdecydowana większość uznała, iż decyzja o powołaniu Nowej Lewicy jest dobra. "To de facto oznacza koniec historii Sojuszu Lewicy Demokratycznej" - dodał.

"Ja z powodów różnych nie jestem uradowany, głównie także sentymentalnych, i wolałbym, żeby to się inaczej odbyło tzn. żeby odbył się kongres SLD, który oficjalnie podejmie decyzję o rozwiązaniu - tak jak zrobiliśmy to w przypadku zakończenia działalności Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polski"

- powiedział.

Pytany, czy głosował przeciw przyjęciu nowego statutu, odpowiedział, że w ogóle nie głosował. "Kiedy występowałem, powiedziałem, że nie będę głosował, bo uważam, że konwencja nie ma kompetencji, żeby wygaszać działalność SLD, bo to może zrobić tylko kongres" - stwierdził.

Dopytywany, czy Nowa Lewica ma szansę, aby odnieść sukces, odpowiedział:

"Partia jest wtedy, kiedy jest na nią zapotrzebowanie społeczne. Jak będzie zapotrzebowanie, to partia będzie".

Miller przyznał, że trudne może być porozumienie się struktur obu partii w regionach. - Często słyszę, zwłaszcza wśród Wiosny i Razem, takie hasło: "łączy nas przyszłość". Ono bardzo ładnie brzmi, ale każdy wie dokładnie, że także musi nas łączyć przeszłość, wspólna ocena tej przeszłości - powiedział. - Partia polityczna jest siłą rzeczy skierowana w kierunku przyszłości, ale trzeba ustawić wspólny fundament ocen dotyczących przeszłości, a tego jak na razie nie ma i to może być problem dla wszystkich - stwierdził.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl