Cyrkowcy z TVN-u

  

Chwytem propagandowym używanym w rozrywkowych tok szoł w TVN-ie jest przedstawianie wiary w Pana Boga jako czegoś ekstremalnego, skrajnego, nawiedzonego. Istnieje garstka gorliwych katolików i reszta, która grzeszy, więc powinna atakować księży. Gdyby tak było, to zarówno Józef Piłsudski, jak i Roman Dmowski zostaliby działaczami antyklerykalnymi. Pierwszy z racji kobiet, drugi ze względu na swoją trudną drogę do Pana Boga. Ale w Polsce przedkomunistycznej było odwrotnie niż w TVN-ie. Zarówno dla grzeszników (Kościół składa się wyłącznie z nich), jak i niewierzących oczywiste było, że bez księży trudno byłoby utrzymać polską tożsamość. Wiedzieli to też wrogowie Polski, dlatego Rosjanie w Katyniu zamordowali księży jako pierwszych, a Niemcy straszliwie torturowali ich w Dachau, mordując 868 kapłanów. Nie przypadkiem dziś media, dla których polskość to nienormalność, walczą też z księżmi, choćby organizując cyrk wokół sprawy ks. Charamsy. Ta propaganda ma nie tylko antyreligijny, ale także antypolski wymiar. I także niewierzący powinni angażować się w ich obronę. A ci głęboko wierzący powinni pamiętać, że Jan Paweł II i Prymas Wyszyński nie mówili swoich kazań tylko do świętych, a do całego narodu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts