Czy banksterzy naprawią Polskę

  

Żeby naprawić Polskę po 8 latach demolki PO-PSL, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebna będzie prawdziwa husaria czynu. Tymczasem ci, którzy zegar polskiej gospodarki popsuli, rwą się, by go naprawiać. Najlepszym przykładem są Balcerowicz i jego cudowne dziecko Petru. Trudno sobie wyobrazić, że to właśnie ludzie z lobby lichwiarsko-bankowego rozwiążą megapułapkę tzw. kredytów frankowych lub oszukańczych polisolokat. Niedługo nowy rząd dostanie w spadku bardzo zły budżet z zagrożonymi dochodami. Okaże się też, że stan finansów państwa jest dużo gorszy, niż się sądzi. Okaże się np., że samorządy są zadłużone nie na 70 mld zł, ale grubo ponad 100 mld zł, gdyż ukrywają długi. Nową władzę będzie w dodatku czekał huraganowy ogień wrogich mediów. Niewątpliwie przy naprawie państwa każde ręce będą potrzebne. Ale trzeba też uważać na udawanych przyjaciół i sabotażystów. Trzeba będzie np. zasadniczo zmienić politykę pieniężną, gdy na czele NBP będzie stał Marek Belka. Potrzebny też będzie superpatent, by znaleźć środki na ponowne uprzemysłowienie kraju. Nie będzie to łatwe, ale niech przynajmniej zapłacą ci, którzy do tego doprowadzili.
 
Autor kandyduje do Sejmu z list PiS‑u na Podlasiu
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts