Dziś „Zadanie specjalne” Anity Gargas: energetyczna ściema PO-PSL

  

Za co od trzech lat prezesi spółki powołanej do budowy elektrowni jądrowej pobierali 100 tys. zł miesięcznie oraz dodatkowe przywileje zwane "złotym spadochronem", skoro w ostatnich dniach premier Ewa Kopacz przyznała, że nie zamierza zaprzątać sobie głowy budową elektrowni atomowej?

Wicepremier Janusz Piechociński, jak i minister skarbu Andrzej Czerwiński mówią, że Polska zamierza inwestować w energię atomową. Jak należy tłumaczyć ten dwugłos? Dlaczego przedstawiciele koalicji PO-PSL przekonywali, że gazoport w Świnoujściu zostanie otwarty najpóźniej w połowie 2015 roku, skoro z podsłuchanej rozmowy między ministrami: Andrzejem Parafianowiczem a Sławomirem Nowakiem wynika, że hucznie zapowiadana inwestycja będzie gotowa dopiero w 2017 roku? Czy opóźnienie w budowie gazoportu będzie miało wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski?

O tym wszystkim Anita Gargas rozmawiać będzie z gośćmi "Zadania specjalnego": posłem PSL Franciszkiem Stefaniukiem, ekonomistą i kandydatem PiS na posła Januszem Szewczakiem i byłym ministrem gospodarki Piotrem Woźniakiem.

„Zadanie specjalne” - Telewizja Republika, premiera w środę o godz. 21:30
 
Uwaga - na NC+ Telewizja Republika nadawana jest na kanale 216!!!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TV Republika

Wczytuję komentarze...

Księgowa wyprowadziła z firmy 5 mln zł. Na hazard

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W śledztwie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie policjanci zatrzymali 46-letnią księgową jednej z krakowskich firm. Usłyszała ona zarzuty oszustwa na ponad 5 mln zł, grozi jej do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy, dwumiesięczny areszt.

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, 16 kwietnia małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 46-letnią mieszkankę Krakowa, podejrzewaną o wyprowadzenie z firmy, w której była zatrudniona, prawie 5,4 mln zł.

Decyzją sądu 17 kwietnia kobieta została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Księgowa twierdzi, że wyprowadzone z firmy pieniądze przeznaczała na spłatę długów hazardowych.

Śledztwo w sprawie toczy się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Policjanci w trakcie postępowania ustalili, że przestępczy proceder trwał od połowy 2012 r. 46-letnia obecnie kobieta od dłuższego czasu była księgową w jednej z krakowskich firm z branży odzieżowej. Analizując dokumenty finansowe spółki śledczy ustalili, że kobieta od kilku lat wprowadzała w błąd osoby uprawnione w firmie do akceptacji przelewów bankowych powodując straty na szkodę firmy.

"Sprawczyni wpadła bowiem na pomysł, że będzie wyprowadzać pieniądze ze spółki przelewami, pod pozorem dokonywania należnych płatności. Będąc księgową i odpowiadając za sprawy finansowe firmy systematycznie informowała przełożonych, że powstał szereg zobowiązań na rzecz kontrahentów, wierzycieli czy też zobowiązań publiczno-prawnych (np. podatki) i istnieje konieczność ich realizacji"

– wyjaśnił rzecznik policji.

Następnie księgowa przygotowywała przelewy z konta spółki pod fikcyjnymi tytułami. Jako beneficjentów wskazywała kontrahentów lub urzędy skarbowe. W miejscu rachunku kontrahenta zamieszczała numer własnego konta bankowego. W ten sposób 46-latka na przestrzeni kilku lat wyprowadziła z firmy prawie 5,4 mln zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl