Całe kłamstwo całą dobę. Jak TVN manipulował słowami rzecznik prezydenta Dudy

  

"Fakty TVN" wczoraj po raz pierwszy podały cokolwiek o "liście Komorowskiego", czyli kilkuset przedmiotach wyniesionych z Pałacu Prezydenckiego, budynku przy ul. Wiejskiej i Belwederu. Widzowie stacji mogli jednak odnieść wrażenie, że winę ponosi Antoni Macierewicz, bo w materiale uderzono właśnie w niego. Do ataku użyto wypowiedzi dyrektorki biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, którą TVN zmanipulował. Katarzyna Adamiak-Sroczyńska podjęła już kroki, by do takich manipulacji nie dochodziło w przyszłości.

TVN od ponad tygodnia robi wszystko, żeby przemilczeć temat sprzedanej na aukcji "Gęsiarki", a ostatnio zignorowała fakt "użyczenia" przez Bronisława Komorowskiego trzystu przedmiotów z Kancelarii Prezydenta. Wczoraj zdecydowała się o tym wspomnieć, w materiale który uderzył... w Antoniego Macierewicza. W tym celu zmanipulowane zostały słowa dyrektorki biura prasowego prezydenta, Katarzyny Adamiak-Sroczyńskiej. W swojej wypowiedzi nie odpowiadała ona na pytanie o słowa Macierewicza, a tak je zmontowano.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Nowe fakty i zeznania, które opisują mechanizm powstawania koncernu medialnego ITI, pokazują, jak był w to zaangażowany Zarząd II Sztabu Generalnego, czyli wywiad komunistyczny"

Już w pierwszych sekundach materiału TVN pojawiło się kłamstwo. Wszystko zaczęło się od wprowadzenia Justyny Pochanke, która relacjonując spotkanie Macierewicza w Chicago – skłamała. Prowadząca stwierdziła, że wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości "pytał czy Donald Tusk był agentem Stasi?", nazywając to "wkładem ministra w kampanię PiS". To kłamstwo. Pytanie o Tuska i Stasi pojawiło się na spotkaniu, jednak nie zostało zadane przez Antoniego Macierewicza, lecz przekazane mu przez kogoś z sali, na kartce.

To kłamstwo TVN powielił również, w formie cytatu, w tytule materiału opublikowanego na stronie


Dalej, Jakub Sobieniowski – autor materiału – w roli krytyka Macierewicza przedstawił... dyrektor biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, Katarzynę Adamiak-Sroczyńską. Po słowach byłego ministra o "stu zabytkowych przedmiotach", które zniknęły z budynków Kancelarii Prezydenta, TVN zapowiada, że rzecznik Andrzeja Dudy dementuje doniesienia o wielkiej kradzieży i cytuje dyrektorkę: "Nie mówimy tu o czymś, co zniknęło, ale o przedmiotach które zostały użyczone".

Skontaktowaliśmy się z Adamiak-Sroczyńską, która opisuje, jak jej słowa zmanipulowano. Sobieniowski do Pałacu Prezydenckiego wysłał swoją współpracownicę, która deklarowała, że interesuje ją temat listy Komorowskiego. Przez kilkanaście minut z włączoną kamerą rozmawiała z Adamiak-Sroczyńską, z czego ostatecznie wykorzystano kilka sekund w materiale o... Antonim Macierewiczu. Rzecznik jest zniesmaczona faktem, że wykorzystano jej słowa w wojnie TVN z Macierewiczem.

Zadzwoniłam do wydawcy TVN i powiedziałam, że od teraz po każdą wypowiedź TVN ma się zgłaszać mailowo, wcześniej informując, o czym jest materiał i kto jest jego autorem

– mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl dyrektor biura KPRP.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szef MSZ z wizytą w USA

/ Tymon Markowski/MSZ

  

W dniach 19-22 sierpnia minister Jacek Czaputowicz złoży wizytę w USA, gdzie poprowadzi debatę otwartą Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu oraz otworzy nieformalne spotkanie Rady w formule Arria na temat bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych. Odwiedzi również Chicago, gdzie m.in. spotka się z Polonią - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Celem debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. wyzwań dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie w dniu 20 sierpnia jest omówienie źródeł konfliktów, bieżącej dynamiki wydarzeń oraz możliwych rozwiązań sytuacji kryzysowych. Wydarzenie stanowi kontynuację aktywnego zaangażowania Polski na forum Rady w dyskusję dot. poprawy sytuacji w regionie.

W czwartek 22 sierpnia minister Czaputowicz zainicjuje w ramach spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ w formule Arria dyskusję nad sposobami zapewnienia bezpieczeństwa osobom należącym do mniejszości wyznaniowych. Spotkanie zbiega się w czasie z pierwszymi obchodami, ustanowionego z inicjatywy Polski, Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie.

Oba wydarzenia wpisują się w harmonogram głównych inicjatyw organizowanych przez Polskę podczas miesięcznego przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Ważnym punktem pobytu ministra Jacka Czaputowicza w USA będzie wizyta w Chicago w dniu 21 sierpnia. W jej trakcie zaplanowano spotkanie z liderami środowisk i organizacji polonijnych. Minister spraw zagranicznych odwiedzi także cmentarz św. Wojciecha w Niles, gdzie złoży wieniec pod Pomnikiem Katyńskim oraz wiązankę pod Tablicą Smoleńską, odwiedzi Polską Misję Duszpasterską pw. Trójcy Świętej i zwiedzi Muzeum Polskie w Ameryce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl