Kłamstwo i manipulacje TVN i PO. Sakiewicz: Tym razem im się to nie opłaci

  

Wraca kampania nienawiści Platformy Obywatelskiej. Przy pomocy redaktora „Faktów” TVN Jakuba Sobieniowskiego rozpoczął się proces straszenia Antonim Macierewiczem. Politycy PO powtarzają od rana zmanipulowany materiał TVN. - Tym razem ani Macierewiczem, ani Kaczyńskim nikogo nie przestraszą, a wyjdą na ludzi pełnych nienawiści – komentuje redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Według ustaleń portalu niezalezna.pl z wewnętrznych badań partii rządzącej wynika, że stopień mobilizacji elektoratu PO jest bardzo niski. Dlatego PO podjęła decyzję, by w końcówce kampanii wyborczej możliwie skutecznie sprowokować Prawo i Sprawiedliwość. W jednym ze scenariuszy jest wzmocnienie propagandy straszenia PiS-em. Np. przez włączenie do debaty tematu „Aneksu WSI”.

Wczoraj Jakub Sobieniowski w „Faktach” TVN zrobił materiał pt. „Antoni Macierewicz z kampanią PiS w USA. Czy Donald Tusk współpracował ze Stasi””. W zapowiedzi materiału pada zdanie: "Antoni Macierewicz pytał, czy Donald Tusk był agentem Stasi". To kłamstwo. To nie wiceprezes PiS pytał, "czy Tusk był agentem Stasi?", tylko przeczytał takie pytanie (z kartki), które padło z sali.

Po materiale „Faktów” politycy PO ruszyli na konferencję prasową. Marcin Kierwiński skierował do Beaty Szydło pytania dotyczące Antoniego Macierewicza. „Czy budżetem MON, czy polską armią ma kierować człowiek rządzony obsesjami? (…) To nie są kwestie czysto wyborcze. To kwestie dotyczące bezpieczeństwa Polski” – mówił Kierwiński. 

Minister w kancelarii Ewy Kopacz i jednocześnie szef sztabu wyborczego PO posunął się do powielenia kłamstwa TVN. -  Wystarczyła jedna wizyta w USA, żeby skompromitować Polskę, bo Macierewicz mówi zarówno do Polonii, jak i do opinii publicznej w USA, insynuując agenturalność byłego premiera Polski Donalda Tuska - stwierdził Kierwiński.

O zaplanowanej akcji świadczy też fakt, że portal niezalezna.pl już dwa dni temu relacjonował spotkania Antoniego Macierewicza i Marcina Gugulskiego w USA i Kanadzie. Tekst o wizycie w Toronto został opublikowany w poniedziałek przed południem, a relacja ze spotkania w Chicago również w poniedziałek o godz. 15.

Sprawę komentuje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz:

Antoni Macierewicz jak co roku był w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na zaproszenie "Klubów Gazety Polskiej". Przyjęły go tam tysiące ludzi. Mówił to, co zawsze mówił, nigdy nie zmienił poglądów. Najciekawsze jest to, że ataki na niego są bez cytatów. Jemu się nie zarzuca, że coś złego powiedział, tylko że w ogóle mówi. To jest element ewidentnej kampanii nienawiści, kiedy się robi "czarnego luda" z jakiegoś polityka, a potem pozbawia się go możliwości istnienia w życiu publicznym. Taka polityka Platformy Obywatelskiej doprowadziła do śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Bo gdyby nie ich kampania nienawiści, to prawdopodobnie nie byłoby takiej wizyty. Putin miał bardzo ułatwioną rolę dzięki ich kampanii nienawiści. To też doprowadziło to tragedii w Łodzi, gdzie działacz Platformy zamordował działacza PiS. To jest ten poziom, do którego Platforma znowu wraca. Tym razem im się to nie opłaci. Tym razem ani Macierewiczem, ani Kaczyńskim nikogo nie przestraszą, a wyjdą na ludzi pełnych nienawiści.

ZOBACZ PEŁNĄ RELACJE ZE SPOTKANIA W CHICAGO:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Koronawirus to znak czasu, który musimy odczytać - mówi "GPC" abp Wacław Depo

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

- Wróćmy do naszych duchowych zmagań poprzez cnotę pokory, która jest nie tylko wiedzą o nas samych, lecz także prawdą o sobie, bo bez niej nie zrozumiemy ani opatrznościowej troski Boga o każdego człowieka, ani tajemnicy i obowiązku Bożych przykazań, a tym bardziej obecności Chrystusa i Jego włączenia się w nasz ludzki los – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Ograniczenia spowodowane pandemią dotykają także Kościół. Czy zalecenia służb sanitarnych i rządu stoją w sprzeczności z zasadami wiary i kultu?

Jest rozum i wiara, i dopiero te dwa skrzydła wynoszą nas do zrozumienia prawdy, jaką jest Bóg. Dlatego nie możemy odrzucić rozumu ani wytycznych, które wynikają z odpowiedzialności za życie ludzkie. Nie możemy powiedzieć, że przenosimy wszystko na płaszczyznę wiary, bo choć wiara niewątpliwie jest światłem, które rozjaśnia różne wątpliwości i sytuacje naszego życia, to trzeba to widzieć całościowo. Lekarze, którzy mają swoje ważne zasady i wiedzę, ale też rządzący odpowiedzialni za działanie różnych służb sanitarnych, wojskowych czy granicznych działają dla wspólnego dobra. Dzisiaj mamy szansę zrozumieć, że polityka to nie tylko walką o władzę, lecz także troska o dobro ludzi. Dziś przeżywam śmierć kapłana Henryka Borzęckiego z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który został zakażony koronawirusem przy załatwianiu spraw związanych z pogrzebem. Jego ofiara woła o odpowiedzialność przed Bogiem zarówno za nasze życie, jak i życie innych. 

Czy koronawirus zmieni Kościół? 

To jest znak czasu i jesteśmy zobowiązani do jego odczytania. Sobór Watykański II wyraźnie podkreślał, że wszelkie wydarzenia, z którymi wiąże się niepewność, musimy rozpatrywać w kontekście Ewangelii, która jest życiem, a nie tylko przesłaniem płynącym do nas od dwóch tysięcy lat. Teraz też musimy przeżywać Ewangelię jako doświadczenie Chrystusa cierpiącego w ludziach. Widać tu zwycięstwo wiary chrześcijańskiej, która pokazuje, że nawet przemijanie ma sens. W wymiarze życia doczesnego jesteśmy istotami skończonymi, ale wiara, właśnie poprzez Chrystusa, daje nam dostęp do życia wiecznego. Wiara jest tym fundamentem, do którego musimy się odnosić, ale nie możemy jej wykorzystywać jako magicznego pomostu w rozwiązywaniu problemów. 

To, co dzieje się na naszych oczach, stanowi jakąś lekcję?

Wróćmy do naszych duchowych zmagań poprzez cnotę pokory, która jest nie tylko wiedzą o nas samych, lecz także prawdą o sobie, bo bez niej nie zrozumiemy ani opatrznościowej troski Boga o każdego człowieka, ani tajemnicy i obowiązku Bożych przykazań, a tym bardziej obecności Chrystusa i Jego włączenia się w nasz ludzki los.

Znajdźmy w sobie – jak mówił Jan Paweł II – duchowe Westerplatte, a więc powinność zadań ludzkiej natury i odpowiedzialności za świat wartości, który trzeba obronić i przekazać tym, którzy przyjdą po nas.

Całość rozmowy z abp. Wacławem Depo w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts