Ustawa antysmogowa podpisana

  

Kancelaria Prezydenta RP informuje, że Prezydent RP Andrzej Duda w dniu 6 października podjął decyzję o podpisaniu ustawy Prawo ochrony środowiska, tzw. „ustawy antysmogowej”.  Wcześniej na ten temat w mediach pojawiały się sprzeczne informacje. Niektóre redakcji informowały, że ustawa została już podpisana, inne, że decyzje w tej sprawie będą dopiero zapadać.

Zgodnie z treścią komunikatu ustawa ma umożliwić m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem.

Władze lokalne, uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców oraz oddziaływanie na środowisko, będą mogły wprowadzać na konkretnym terenie normy techniczne, emisyjne i jakościowe dla instalacji spalania paliw. Takie rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji – informuje Kancelaria Prezydenta.

Przed podpisaniem ustawy odbyły się szerokie konsultacje społeczne.

Podpisana ustawa daje szansę rozwojowi nowoczesnych technologii w górnictwie.
Ustawa antysmogowa przed podpisaniem była przedmiotem szerokich konsultacji społecznych w ramach działalności Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,prezydent.pl


Wczytuję komentarze...

Brudziński: te wybory są coraz ważniejsze

/ A. Mitura / MSWiA [Public domain]

  

- Te wybory są coraz ważniejsze, każda kolejna kadencja europarlamentu to więcej kompetencji - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który w niedzielę w Szczecinie oddał głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Ciągła prośba do wszystkich mieszkańców Szczecina, ale przede wszystkim powiatów pozametropolitalnych, mniejszych miejscowości, gmin – idźmy na te wybory" – apelował w niedzielę Joachim Brudziński. Szef MSWiA do komisji wyborczej w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie przybył z żoną Arlettą i trzyletnim synem Ignacym.

"Te wybory są coraz ważniejsze, każda kolejna kadencja europarlamentu to więcej kompetencji do stanowionego prawa, które z kolei jest prawem obowiązującym we wszystkich państwach członkowskich, a co za tym idzie, wpływa na życie mieszkańców nie tylko tak dużych miast, jak Szczecin, ale również tych mniejszych miejscowości, takich, jak Łobez, Dębno, Przybiernów"

– mówił Brudziński.

Zaznaczył, że frekwencja i udział w wyborach "stanowią o jakości naszej demokracji". "Polska jest dzisiaj suwerennym, demokratycznym państwem, członkiem Unii Europejskiej, a co za tym idzie, mamy również obowiązki. Jednym z tych obowiązków jest udział w wyborach" – podkreślił szef MSWiA.

Apelując raz jeszcze o pójście do urn wyborczych, Brudziński zaznaczył, aby nie oddawać "decyzji, kto będzie reprezentował Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuską, Pomorze środkowe przez kolejne pięć lat" w ręce "tylko i wyłącznie mieszkańców dużych miast".

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego potrwa do godz. 21.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl