Nowacka do Kamińskiego: "precz z faszyzmem!" Historia pewnego powitania

Sojusz partii Leszka Millera i Janusza Palikota wysunął dziś na kandydatkę na premiera Barbarę Nowacką.

screen TVP
Sojusz partii Leszka Millera i Janusza Palikota wysunął dziś na kandydatkę na premiera Barbarę Nowacką. Teleexpress TVP postanowił dziś przypomnieć mało znany rozdział z jej historii, gdy jako działaczka lewicowej bojówki w 1999 r. uczestniczyła w powitaniu Michała Kamińskiego na warszawskim lotnisku Okęcie, które skończyło się oblaniem obecnego doradcy Ewy Kopacz cuchnącym płynem.

W 1999 r. trzech polityków prawicy pojechało do Londynu, gdzie przebywał zatrzymany wówczas przez brytyjską policję na żądanie hiszpańskiego sędziego, były chilijski dyktator Augusto Pinochet. Razem z Markiem Jurkiem pojechali dzisiejsi członkowie obozu Platformy Obywatelskiej: Michał Kamiński i Tomasz Wołek. Panowie w dowód uznania dla zasług i w duchu solidarności z Pinochetem wręczyli mu ryngraf z Matką Boską.

Jak przypomina dziś Telewizja Publiczna - wśród lewicowych działaczy, którzy na lotnisku czekali na prawicowych polityków, była również Barbara Nowacka. Jak wskazują archiwalne zdjęcia, sama Nowacka cuchnącym płynem Michała Kamińskiego nie oblała. Zrobił to Bartek Morzycki - aktualnie prezes Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Dzisiejsza kandydatka skandowała razem z innymi "precz z faszyzmem" 

 


Źródło: niezalezna.pl

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo