Radosław Sikorski bierze udział w odbywającej się w Waszyngtonie, międzynarodowej konferencji CEPA Forum, poświęconej bezpieczeństwu rejonu Europy Środkowo-Wschodniej. Były szef polskiej dyplomacji odniósł się do katastrofy smoleńskiej i... kpił z ustaleń ekspertów oraz, przy ogólnym rozbawieniu pozostałych panelistów i gości wyśmiewał Antoniego Macierewicza.

Odnosząc się do kwestii stosunków Polski z Rosją po 10 kwietnia 2010 roku Sikorski mówił o przetrzymywaniu przez Rosję wraku polskiego samolotu, jednak już chwilę później zaczął wygłaszać skandaliczne teorie na temat ustaleń przyczyn katastrofy smoleńskiej i wyśmiewał Antoniego Macierewicza.

Wystąpienie Radosława Sikorskiego zarejestrował dziennikarz TV Republika Michał Rachoń. Około 1:35 minuty filmu Sikorski przystępuje do bezpardonowego ataku na Antoniego Macierewicza.

Na waszym miejscu byłbym bardzo ostrożny w wierzeniu w słowa Antoniego Macierewicza, polskiego polityka, który był moim zastępcą w MON. Jako jego przełożony teraz mogę przyznać, że wszystko, czego się tknął, zmieniało się w jedną wielką porażkę. To nie jest ktoś, komu powinno się powierzać ważne urzędy państwowe, ani odpowiedzialność za sprawy rangi państwowej – mówił Sikorski ku ogólnemu rozbawieniu pozostałych gości konferencji.  

ZOBACZ FILM:

 
W USA przebywa również Antoni Macierewicz. Poniżej przypominamy plan spotkań w USA i Kanadzie:

2 października 2015 roku w Chicago odbędzie się spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem i Marcinem Gugulskim, kandydatem na posła na Sejm RP. Rozpocznie się ono o godzinie 8 wieczorem w sali gimnastycznej przy bazylice św. Jacka 3636 W. Wolfram St. w Chicago.
 
Na spotkanie zaprasza Klub GP Chicago 2.
SPOTKANIE W NOWYM JORKU
Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku zaprasza na spotkanie z Panem ministrem Antonim Macierewiczem oraz kandydatem na Sejm RP Panem Marcinem Gugulskim.
 
Odbędzie się ono w niedzielę, 4 października, o godz. 18 w Domu Narodowym na Greenpoincie przy 261 Driggs Ave. (Club Warsaw).
 
Wcześniej będzie miała miejsce Parada Pułaskiego. zbiórka o 14:30 na West 36 Street i 5 Avenue.
 
SPOTKANIE W KANADZIE
Klub Gazety w Toronto oraz Klub Gazety Polskiej GTA zapraszają na spotkanie z posłem ANTONIM MACIEREWICZEM, wiceprezesem Prawa i Sprawiedlwiosci oraz Rzecznikiem rządu Premiera Jana Olszewskiego panem MARCINEM GUGULSKIM.
 
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3-go pazdziernika, godz. 18:00 w sali parafialnej Kościoła Matki Boskiej 1996 Davenport Rd. w Toronto.  
Bezpłatny parking przy pobliskiej szkole przy ul.Gillespie.

WIĘCEJ INFORMACJI O SPOTKANIACH TUTAJ