Miniwieża przypomniała o Szogunie. „Komorowski długo będzie pamiętać wizytę w Japonii”

  

Japonia będzie źle się kojarzyć Bronisławowi Komorowskiemu. Leitmotivem przegranej kampanii był jego "występ" w parlamencie tego kraju. To jednak nie koniec japońskich skojarzeń z byłym prezydentem. Jak się okazuje za czasów urzędowania Komorowskiego, oprócz obrazów, z Pałacu Prezydenckiego zniknęła japońska miniwieża stereo. Fakt ten stał się polem do politycznych uszczypliwości.

Jak ujawnił portal niezalezna.pl obraz "Gęsiarka" Romana Kochanowskiego, który zniknął z pokoju asystentów Jacka Michałowskiego znalazł się na aukcji dzieł sztuki.

Następnie dziennik „Fakt” opisał, że zginęła również japońska mini wieża stereo. – Gęsiarka” Romana Kochanowskiego, „Bydło na pastwisku” pędzla nieznanego autora, figurka rycerza na marmurowej podstawie oraz mini wieża stereo firmy Yamaha z 2009 r. – takie rzeczy zniknęły z Pałacu Prezydenckiego, informuje w rozmowie z Faktem Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dziennikarze pytali o sprawę Beatę Szydło.

Nie chce mi się wierzyć, że z kancelarii prezydenta Rzeczpospolita mogły zostać skradzione jakieś przedmioty. Prokuratura mam nadzieję tę sprawę wyjaśni. Jeśli potwierdziłoby się, że te przedmioty zostały z rozmysłem wyniesione, skradzione - byłaby to dla mnie rzecz niebywała. Zaczekajmy na postępowanie prokuratury - powiedziała kandydatka PiS na premiera.


Krzysztof Łapiński ze sztabu PiS  dodał, że japońska mini-wieża, która zaginęła jest symboliczna, czyniąc aluzję do incydentu w japońskim parlamencie, z udziałem byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego i gen. Stanisława Kozieja

- Jak słyszę że zginęła japońska mini wieża, to mam takie wrażenie, że pan prezydent i jego zaplecze bardzo długo będą pamiętać wszystko to, co jest związane z Japonią i mam wrażenie, że będzie się im to odbijało czkawką przez wiele lat. Chyba nie najlepiej będzie im się ten kraj kojarzył - powiedział Łapiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier rozmawiał o rozwoju uczelni

/ https://twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Katowicach z rektorami publicznych śląskich uczelni wyższych. Według uczestników spotkania, które odbyło się w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, dotyczyło ono możliwości rozwoju uczelni.

Spotkanie było zamknięte dla mediów.

"Można ogólnie powiedzieć, że rozmawialiśmy o rozwoju uczelni wyższych na Śląsku, wykorzystania ich potencjału, również potencjału przemysłu, który tu funkcjonuje, nowoczesnych technologii, żeby to jakoś próbować łączyć"

- poinformował uczestniczący w spotkaniu prezydent Katowic Marcin Krupa.

Jeden z rektorów, zastrzegając sobie anonimowość, że przedstawiciele uczelni przedstawiali szefowi rządu planowane przez nie inwestycje. Atmosferę spotkania określił jako dobrą.

Oprócz rektorów i prezydenta Krupy w spotkaniu wziął też udział przewodniczący Rady Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i prezydent Katowic w latach 1998-2014 Piotr Uszok.

Premier Mateusz Morawiecki w nadchodzących wyborach do Sejmu startuje z okręgu katowickiego; jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości. W programie dzisiejszego pobytu szefa rządu w Katowicach jest też wizyta w redakcji "Dziennika Zachodniego", gdzie udzieli wywiadu. Potem ma się udać do woj. łódzkiego

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl