Miniwieża przypomniała o Szogunie. „Komorowski długo będzie pamiętać wizytę w Japonii”

  

Japonia będzie źle się kojarzyć Bronisławowi Komorowskiemu. Leitmotivem przegranej kampanii był jego "występ" w parlamencie tego kraju. To jednak nie koniec japońskich skojarzeń z byłym prezydentem. Jak się okazuje za czasów urzędowania Komorowskiego, oprócz obrazów, z Pałacu Prezydenckiego zniknęła japońska miniwieża stereo. Fakt ten stał się polem do politycznych uszczypliwości.

Jak ujawnił portal niezalezna.pl obraz "Gęsiarka" Romana Kochanowskiego, który zniknął z pokoju asystentów Jacka Michałowskiego znalazł się na aukcji dzieł sztuki.

Następnie dziennik „Fakt” opisał, że zginęła również japońska mini wieża stereo. – Gęsiarka” Romana Kochanowskiego, „Bydło na pastwisku” pędzla nieznanego autora, figurka rycerza na marmurowej podstawie oraz mini wieża stereo firmy Yamaha z 2009 r. – takie rzeczy zniknęły z Pałacu Prezydenckiego, informuje w rozmowie z Faktem Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dziennikarze pytali o sprawę Beatę Szydło.

Nie chce mi się wierzyć, że z kancelarii prezydenta Rzeczpospolita mogły zostać skradzione jakieś przedmioty. Prokuratura mam nadzieję tę sprawę wyjaśni. Jeśli potwierdziłoby się, że te przedmioty zostały z rozmysłem wyniesione, skradzione - byłaby to dla mnie rzecz niebywała. Zaczekajmy na postępowanie prokuratury - powiedziała kandydatka PiS na premiera.


Krzysztof Łapiński ze sztabu PiS  dodał, że japońska mini-wieża, która zaginęła jest symboliczna, czyniąc aluzję do incydentu w japońskim parlamencie, z udziałem byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego i gen. Stanisława Kozieja

- Jak słyszę że zginęła japońska mini wieża, to mam takie wrażenie, że pan prezydent i jego zaplecze bardzo długo będą pamiętać wszystko to, co jest związane z Japonią i mam wrażenie, że będzie się im to odbijało czkawką przez wiele lat. Chyba nie najlepiej będzie im się ten kraj kojarzył - powiedział Łapiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zastąpili Juszczyszyna innym sędzią

  

Na 22 maja wyznaczono termin rozprawy w sprawie odwoławczej, w której wcześniej sędzia Paweł Juszczyszyn nałożył grzywnę na szefową Kancelarii Sejmu za to, że nie ujawniła sądowi list poparcia do KRS. Sprawę przydzielono nowemu sędziemu - Agnieszce Żegarskiej.

O wyznaczeniu przez IX Wydział Cywilny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Olsztynie nowego terminu rozprawy apelacyjnej w sprawie, w której orzeczono m.in. o grzywnie wobec szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej, poinformował we wtorek w komunikacie przesłanym rzecznik prasowy tego sądu sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

[polecam:https://niezalezna.pl/307555-juszczyszyn-nie-daje-za-wygrana-ws-list-do-krs-nalozyl-grzywne-na-szefowa-kancelarii-sejmu]

Chodzi o głośną medialnie apelację, dotyczącą sporu funduszu inwestycyjnego z osobą fizyczną o zapłatę, którą rozpoznawał wcześniej olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn. W listopadzie ubiegłego roku uznał on za konieczne zbadanie, czy sędzia nominowany przez obecną KRS był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. W wydanym wówczas postanowieniu Juszczyszyn nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do KRS.

Skutkowało to decyzją prezesa olsztyńskiego sądu rejonowego - a także członka KRS - Macieja Nawackiego o odsunięciu sędziego od orzekania na miesiąc, zaś na początku lutego Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, orzekając w II instancji, zawiesiła w czynnościach Juszczyszyna w związku z prowadzonym wobec niego postępowaniem dyscyplinarnym oraz obniżyła o 40 proc. jego wynagrodzenie na czas trwania tego zawieszenia.

Jak poinformował dziś sędzia Dąbrowski-Żegalski, sprawa została przydzielona nowemu sędziemu referentowi, z uwagi na niedawną uchwałę Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie o zwolnieniu sędziego Juszczyszyna z obowiązku rozpoznania spraw przydzielonych mu do orzekania w okresie delegowania do tego sądu.

"Sędzia referent w powyższej sprawie wydała zarządzenie, którym wyznaczyła termin rozprawy apelacyjnej na dzień 22 maja 2020 r. (...). Nadmienię, że to najbliższy możliwy do wyznaczenia termin rozprawy, który wynika ze znacznego obciążenia sędzi Agnieszki Żegarskiej innymi sprawami do rozpoznania"

- wyjaśnił rzecznik olsztyńskiego sądu.

Poinformował jednocześnie, że wszelkie dalsze decyzje procesowe w tej sprawie będą podejmowane przez nowego sędziego referenta "na bieżąco na posiedzeniu lub rozprawie".

Na ostatniej rozprawie, która odbyła się 24 stycznia, sędzia Juszczyszyn nałożył 6 tys. zł grzywny na szefową Kancelarii Sejmu m.in. za to, że odmówiła mu zapoznania się z listami poparcia do KRS. Wezwał też wtedy - pod groźbą grzywny - ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do przedstawienia sądowi korespondencji z marszałkiem Sejmu ws. potwierdzenia statusu sędziego osób zgłaszających kandydata do KRS. W ubiegłym tygodniu rzecznik olsztyńskiego SO informował, że w przesłanym do sądu piśmie resort odmówił przedstawienia tej korespondencji.

[polecam:https://niezalezna.pl/307569-juszczyszyn-stawia-ultimatum-ziobrze-albo-pokaze-dokumenty-albo-grzywna]

W miniony piątek na stronie Sejmu opublikowano zgłoszenia sędziów-kandydatów do KRS i listy sędziów, którzy udzielili im poparcia. Jak zaznaczył CIS, w związku z wyrokiem WSA "odpadła przeszkoda prawna" dla udostępnienia tych list. Nieco wcześniej WSA opublikował pisemne uzasadnienia dwóch wyroków uchylających postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, które wstrzymywało upublicznienie tych list.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts