Telewizja publiczna robi wszystko, by udowodnić, że jest telewizją partyjną. Dziś w Wiadomościach TVP pokazano zaledwie... 14-sekundowy fragment wystąpienia prezydenta RP Andrzeja Dudy na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. 

14 sekund - tyle trwał fragment wystąpienia prezydenta Dudy w Wiadomościach TVP. Nawet w Faktach TVN, które z reguły nie mają sobie równych w propagandowych materiałach, pokazano 51 sekund przemówienia prezydenta RP.

Odpowiednie zestawienie zrobił na Twitterze Marcin Strzymiński:Nie lepiej było w TVP Info, w którym o godz. 19:55 wyemitowano rozmowę red. Piotra Kraśki z premier Ewą Kopacz. Dziennikarz telewizji publicznej ani razu nie zapytał szefowej rządu o udział prezydenta Dudy lub jego wystąpienie na forum ONZ. Andrzeja Dudę wymieniono tylko raz - Ewa Kopacz określiła go jako tego, który "biega po instrukcje do prezesa".

A dziś w TVP jeszcze jedna atrakcja. W programie "Tomasz Lis Na Żywo" o "polskim hejcie" rozmawiać będą osoby, które na sprawę tzw. mowy nienawiści mają taki sam pogląd: feministka Maria Płatek, dziennikarz Piotr Najsztub, celebryta Hubert Urbański, lewacki publicysta Sławomir Sierakowski i "antyfaszysta" Adam Bulandra. Dobór gości Lisa dosadnie skomentował na Twitterze Rafał A. Ziemkiewicz: