Propozycje gospodarcze PiS zgodne z interesem polskich przedsiębiorców. WIDEO

  

Prof. Piotr Gliński, prof. Jerzy Żyżyński, Paweł Szałamacha oraz dr Bartłomiej Wróblewski spotkali się w Warszawie z przedsiębiorcami. – Wbrew stereotypom, to spotkanie biznesu z Prawem i Sprawiedliwością było bardzo udane, było dosyć zgodne. To jest ewenement. Sam jestem zaskoczony takim przebiegiem tego spotkania – mówił portalowi niezalezna.pl Piotr Barełkowski, organizator wydarzenia.

W czasie piątkowego spotkania zaprezentowano m.in. propozycje dotyczące uszczelnienia oraz uproszczenia systemu podatkowego, omówiono stopniowe odchodzenia od umów śmieciowych, zaproponowano podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a także podano propozycje patriotyzmu gospodarczego. Jednym z tematów był również monopol koncernów w handlu detalicznym i jego skutki dla przedsiębiorców oraz sposoby przeciwdziałania takim praktykom. Pomoc polskim małym przedsiębiorcom zaprezentowano na przykładzie niemieckich browarów.

Jednym z najmniej skoncentrowanych rynków w Unii Europejskiej jest paradoksalnie rynek niemiecki. Tam jest bardzo duża ilość browarów lokalnych. Wynika to z tego, że tam akcyza jest progresywna – im więcej piwowar uwarzy piwa, tym większą akcyzę płaci, co oznacza, że jest promowana wytwórczość nie przez ponadnarodowe, wielkie koncerny browarnicze, które mają gigantyczny budżet reklamowy, ale przez mniejsze regionalne browary

– tłumaczył w czasie spotkania Paweł Szałamacha, ekspert gospodarczy PiS‑u, typowany na ministra gospodarki. Jak dodawał, w Polsce powinniśmy robić to samo, a nawet taki mechanizm pogłębić.

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS ma plan na gospodarkę. Jedno ministerstwo do likwidacji, zmiany w nadzorze nad spółkami

Po spotkaniu rozmawialiśmy z jego organizatorem – Piotrem Barełkowskim. Według niego, spotkanie należało do udanych.

Wbrew stereotypom to spotkanie biznesu z Prawem i Sprawiedliwością było bardzo udane, było dosyć zgodne. To jest ewenement. Sam jestem zaskoczony takim przebiegiem tego spotkania – podkreślał Barełkowski. – Było wiele propozycji. Myślę, że dobrze Prawo i Sprawiedliwość wytłumaczyło się ustami swoich przedstawicieli z podatku bankowego, z podatku od marketów wielkopowierzchniowych. To rzeczywiście jest w interesie polskich przedsiębiorców. Było też kilka innych, ważnych, spójnych z interesem polskich przedsiębiorców propozycji. Takich jak promocja produktów polskiego pochodzenia, takich jak wspieranie tych drobnych przedsiębiorstw, które są największą rzeszą, a też największym podatnikiem w naszym kraju – dodawał.

Zobacz skrót spotkania i komentarze po nim:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

10 Wietnamczyków w rękach Straży Grniacznej

/ Marian Paluszkiewicz/Gazeta Polska

  

Dziesięciu Wietnamczyków nielegalnie przebywających w Polsce zatrzymała w okolicach Sejn na Suwalszczyźnie (Podlaskie) Straż Graniczna. Trwają poszukiwana kierowcy auta, którym cudzoziemcy byli przewożeni.

Zatrzymania Wietnamczyków za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej dokonali w czwartek późnym wieczorem funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Sejnach - poinformowała w piątek w informacji prasowej rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (POSG) w Białymstoku Katarzyna Zdanowicz.

Podejrzenia pograniczników wzbudziło to, że samochód osobowy, który zauważyli wyglądał na "nadmiernie obciążony". Auto na litewskich numerach rejestracyjnych jechało od granicy z Litwą - podała Zdanowicz.

"Funkcjonariusze udali się w ślad za pojazdem, który tuż przed miejscem kontroli skręcił w inną drogę. Po przejechaniu około kilometra funkcjonariusze zauważyli samochód na poboczu. Nie było w nim kierowcy, za to na tylnej kanapie i w bagażniku auta ujawniono dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy" - poinformowała Katarzyna Zdanowicz.

Wietnamczycy - dziewięciu mężczyzn i kobieta, wszyscy w wieku od 16 do 65 lat - nielegalnie przebywali w Polsce. "Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce" - dodała rzeczniczka POSG. Trwają poszukiwania osoby, która kierowała autem.

Zatrzymani Wietnamczycy najprawdopodobniej zostaną przekazani stronie litewskiej na podstawie umowy o readmisji.

Podlaski Oddział Straży Granicznej poinformował, że od początku 2019 r. funkcjonariusze zatrzymali osiem grup z nielegalnych imigrantów, w sumie 24 osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl