Propozycje gospodarcze PiS zgodne z interesem polskich przedsiębiorców. WIDEO

  

Prof. Piotr Gliński, prof. Jerzy Żyżyński, Paweł Szałamacha oraz dr Bartłomiej Wróblewski spotkali się w Warszawie z przedsiębiorcami. – Wbrew stereotypom, to spotkanie biznesu z Prawem i Sprawiedliwością było bardzo udane, było dosyć zgodne. To jest ewenement. Sam jestem zaskoczony takim przebiegiem tego spotkania – mówił portalowi niezalezna.pl Piotr Barełkowski, organizator wydarzenia.

W czasie piątkowego spotkania zaprezentowano m.in. propozycje dotyczące uszczelnienia oraz uproszczenia systemu podatkowego, omówiono stopniowe odchodzenia od umów śmieciowych, zaproponowano podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a także podano propozycje patriotyzmu gospodarczego. Jednym z tematów był również monopol koncernów w handlu detalicznym i jego skutki dla przedsiębiorców oraz sposoby przeciwdziałania takim praktykom. Pomoc polskim małym przedsiębiorcom zaprezentowano na przykładzie niemieckich browarów.

Jednym z najmniej skoncentrowanych rynków w Unii Europejskiej jest paradoksalnie rynek niemiecki. Tam jest bardzo duża ilość browarów lokalnych. Wynika to z tego, że tam akcyza jest progresywna – im więcej piwowar uwarzy piwa, tym większą akcyzę płaci, co oznacza, że jest promowana wytwórczość nie przez ponadnarodowe, wielkie koncerny browarnicze, które mają gigantyczny budżet reklamowy, ale przez mniejsze regionalne browary

– tłumaczył w czasie spotkania Paweł Szałamacha, ekspert gospodarczy PiS‑u, typowany na ministra gospodarki. Jak dodawał, w Polsce powinniśmy robić to samo, a nawet taki mechanizm pogłębić.

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS ma plan na gospodarkę. Jedno ministerstwo do likwidacji, zmiany w nadzorze nad spółkami

Po spotkaniu rozmawialiśmy z jego organizatorem – Piotrem Barełkowskim. Według niego, spotkanie należało do udanych.

Wbrew stereotypom to spotkanie biznesu z Prawem i Sprawiedliwością było bardzo udane, było dosyć zgodne. To jest ewenement. Sam jestem zaskoczony takim przebiegiem tego spotkania – podkreślał Barełkowski. – Było wiele propozycji. Myślę, że dobrze Prawo i Sprawiedliwość wytłumaczyło się ustami swoich przedstawicieli z podatku bankowego, z podatku od marketów wielkopowierzchniowych. To rzeczywiście jest w interesie polskich przedsiębiorców. Było też kilka innych, ważnych, spójnych z interesem polskich przedsiębiorców propozycji. Takich jak promocja produktów polskiego pochodzenia, takich jak wspieranie tych drobnych przedsiębiorstw, które są największą rzeszą, a też największym podatnikiem w naszym kraju – dodawał.

Zobacz skrót spotkania i komentarze po nim:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"Agora" przeprosiła byłego wiceministra. Proces trwał 4 lata

Zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78171841

  

Wydawca "Gazety Wyborczej" - Agora SA - przeprosił dzisiaj byłego wiceministra spraw zagranicznych Roberta Greya. Firma przyznała, że sugestie, iż odwołanie Greya było wynikiem jego współpracy z służbami specjalnymi, godziły w jego dobra osobiste.

"Agora SA - wydawca dziennika +Gazeta Wyborcza+ i serwisu wyborcza.pl przeprasza pana Roberta Grey oraz przyznaje, że redakcja w kilku artykułach opublikowanych w listopadzie i grudniu 2016 r., powołując się na własne, niejawne źródła informacji, przedstawiła sugestie, jakoby odwołanie pana Roberta Grey z funkcji wiceministra w MSZ było wynikiem jego współpracy ze służbami specjalnymi. Wspomniane sugestie godziły w jego dobra osobiste oraz mogły podważyć życiorys i doświadczenie zawodowe"

- głosi treść przeprosin opublikowanych w poniedziałek na łamach "Gazety Wyborczej".

Grey w MSZ był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką. Premier Beata Szydło podpisała nominację dla Greya 30 września 2016 r. Grey został odwołany z funkcji wiceministra 29 listopada 2016 r.

"Gazeta Wyborcza" pisała wtedy, że przyczyną dymisji Greya było zatajenie przez niego faktu współpracy z amerykańskimi służbami.

MSZ zdementowało wówczas te doniesienia. Jak podkreślał resort, odwołanie miało związek ze zmianą koncepcji kierownictwa; ministerstwo planowało w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Greya.

Ówczesny szef MSZ Witold Waszczykowski mówił, że za odwołaniem Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych "nic się nie kryje, nic za tym nie stoi".

"Przykro mi, że państwo nabraliście się na jakąś teoryjkę sensacyjną wymyśloną przez jednego z dziennikarzy, nic za tym się nie kryje, nic za tym, nie stoi, po prostu pan Grey będzie wykonywał inne obowiązki"

- zaznaczył Waszczykowski.

Grey napisał w 2016 r. w oświadczeniu dla PAP, że nigdy nie był współpracownikiem żadnych służb specjalnych. "Oświadczenie przesyłam, aby nieprawdziwe informacje na mój temat znajdujące się w przestrzeni publicznej nie były powielane" - dodał.

"Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię"

- pisał Grey w swym oświadczeniu.

W styczniu 2017 r. MSZ informował PAP, że Grey nie jest już zatrudniony w tym resorcie. "Jednocześnie przypominamy, że sekretarza stanu i podsekretarza stanu powołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek właściwego ministra. Zgodnie z przyjętymi procedurami, KPRM występuje do odpowiednich służb o sprawdzenie, czy istnieją przeciwskazania do powołania danego kandydata na stanowisko podsekretarza stanu. Powołanie Roberta Greya odbyło się zgodnie ze wspomnianymi procedurami" - podkreślił MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts