Plan Jarosława Kaczyńskiego z 1994 r. spełni się za miesiąc?

  

Jeśli 25 października Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory i tworzyć będzie rząd - premierem zostanie Beata Szydło, a Jarosław Kaczyński będzie liderem rządzącej partii. Taką perspektywę, w którą niektórzy wciąż nie mogą uwierzyć, twierdząc, że tak naprawdę prezes PiS ma na celu tylko i wyłącznie bycie premierem - Jarosław Kaczyński przedstawił... jeszcze w 1994 r. Z bardzo dokładną precyzją.

W 2012 roku opublikowany został film "Teresa Torańska - My, Oni, Ja" z 1994 r., promujący jej książkę z wywiadami, jakie przeprowadziła z jednymi z najważniejszych polityków tamtego okresu. Wśród nich znalazła się rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim, wówczas 45-letnim liderem Porozumienia Centrum.

Na pytanie, kim chciałby być, czy ministrem sprawiedliwości, premierem, prezydentem - odpowiada tak:

Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu. Ja troszkę tęsknię powiedzmy za takim zwykłym spokojniejszym życiem, choć też bardzo lubię to, jakie mam, to jest taka ambiwalencja. Ja najbardziej chciałbym być szefem silnej, bardzo wpływowej, rządowej, to znaczy współtworzącej lub tworzącej rząd.


Wynik wyborów parlamentarnych 25 października odpowie nam na pytanie, czy plan z 1994 r. spełni się jeszcze w tym roku.

ZOBACZ NAGRANIE (fragment o celach Kaczyńskiego od 5:40):
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Morawieckim i wiec ze Schetyną. Frekwencja w Świdnicy mówi sama za siebie

zdjęcie ilustracyjne / Adam Guz KPRM

  

Dziś Świdnicę odwiedziło od razu dwóch liderów kampanii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - Grzegorz Schetyna i Mateusz Morawiecki. Zdjęcia ze spotkań obu polityków z wyborcami mówię same za siebie.

Grzegorz Schetyna przybył dziś do Świdnicy po południu w ramach wizyty na Dolnym Śląsku. Po godz. 16:00 w tym mieście wystąpił również premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że na jego wiecu pojawiło się dziesięć razy więcej ludzi, niż na spotkaniu z liderem PO.

– Platforma Obywatelska, partia pana Grzegorza Schetyny, jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje. Najważniejsza w polityce jest wiarygodność, uczciwość, dotrzymanie słowa. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa

– mówił Morawiecki.

To jak różniła się frekwencja na obu wiecach najlepiej zobrazują zdjęcia…

fot.: arch.

fot.: arch.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl