Kompromitująca końcówka rządów PO-PSL

  

Tylko człowiek zaczadzony propagandowo nie widzi, czym są rządy koalicji PO-PSL. W ich ostatniej fazie skrajna nieodpowiedzialność wychodzi na jaw w sposób nad wyraz jaskrawy – od kilku dni mamy przełomowe wydarzenia, które to obnażają.

Jak słusznie ostatnio podkreślił prezydent Czech Václav Klaus, zalew emigrantów z Bliskiego Wschodu doprowadzi do zniszczenia Europy narodów z wielowiekową tradycją chrześcijańską. Tej różnorodności o jednolitym pniu kulturowym zostanie przeciwstawiona ekspansywna mniejszość zwarta religijnie. Jeśli Unia Europejska przyjmie kilka milionów imigrantów, w przeważającej części muzułmanów, proces jej islamizacji stanie się zagrożeniem dla jej fundamentów nie tylko w teorii. Premier Ewa Kopacz i jej minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, godząc się na przyjmowanie pierwszej fali emigrantów z Bliskiego Wschodu, najwyraźniej udają, że tego nie rozumieją.

Najgorszy land

Z tego zagrożenia zdawały sobie jednak sprawę inne kraje Grupy Wyszehradzkiej. Po raz pierwszy w sprawie naprawdę ważnej, gdyby Polska wykazała się solidarnością z krajami regionu, powstałby trwały sojusz tej grupy, która w czasach rządów PO istniała w zasadzie tylko na papierze. Tak więc nie dość, że premier Kopacz uległa niekorzystnemu dla nas dyktatowi Niemiec, to jeszcze straciła istotną szansę zbudowania sojuszu w ramach Grupy Wyszehradzkiej. A taki sojusz jest nam potrzebny, bo w UE stale przegrywamy i musimy podporządkować się polityce starych krajów Unii, że wspomnę tylko zawarcie przez nie kontraktu na budowę Nord Stream 2 czy wyjątkowo szkodliwą dla Polski politykę klimatyczną. Jest znamienne, że przez osiem lat koalicja PO-PSL ani razu nie przeciwstawiła się niekorzystnym dla Polski decyzjom wypływającym z obecnego centrum UE, czyli Niemiec. To pokazuje, że rządy Tuska i Kopacz są podporządkowane polityce tego kraju. Staliśmy się de facto najgorszym landem Niemiec, podporządkowanym Berlinowi jak inne, ale wykorzystywanym znacznie bardziej, bo nie swoim.

Ujadanie sprzedawczyków

Tych dowodów kierowania się obcymi interesami przez osiem lat jest tak dużo, że koalicja rządząca powinna dostać złoty medal – od Rosji, Niemiec, korporacji międzynarodowych, a także różnorodnych obcych grup interesu. Zresztą takie wyróżnienie dostał już Donald Tusk, zostając dzięki Angeli Merkel szefem Rady Europejskiej.

Trudno sobie wyobrazić rządy bardziej uległe od rządów ekipy PO-PSL. Gdy za sprawą prezydenta Andrzeja Dudy został wniesiony do Sejmu projekt przywrócenia poprzednio obowiązującego wieku emerytalnego, rozpoczęło się ujadanie akolitów układu, wsparte usłużnymi i sowicie opłacanymi ekspertami, na temat kosztów przywrócenia poprzedniej granicy przejścia na emeryturę. To ujadanie jest typowe dla tych różnych sprzedawczyków, którzy nie chcą widzieć, jak z budżetu państwa wyciekają na lewo miliardy złotych.

Koszty społeczne biedy są zawsze dużo większe niż zaspokajanie podstawowych potrzeb bytowych obywateli. Wiedzą to bogate kraje świata, bo tam, gdzie jest popyt, tam jest i podaż, tam, gdzie dba się o swoich obywateli, tam dobrze kręci się gospodarka. Natomiast niektórzy nasi zatroskani mędrcy, ubolewający nad stanem finansów państwa, nie chcą zobaczyć oczywistej prawdy, że to od stanu finansów w każdej rodzinie zależy poziom rozwoju ekonomicznego kraju. Mędrcy owi wolą służyć silnym grupom egoistycznych interesów nastawionych na utrzymywanie w Polsce niskich wynagrodzeń, nieraz kilka razy mniejszych niż za zachodnią granicą. Dzieje się tak, bo jesteśmy krajem niesamodzielnym, którego elity rządzące od ośmiu lat mają w pogardzie pomyślność swoich rodaków.

Psucie do ostatniego dnia

Kryzys ekonomiczny, który pojawił się w 2008 r. wywołany przez zagraniczne banki, dotknął nasz kraj w większym stopniu niż świat zachodni, choć początkowo wydawało się, że będzie odwrotnie. W rezultacie Polacy stracili ok. 30 proc. swoich dochodów, bo nasz biedny kraj pokrył długi bogatych. Nie musiało tak być, to wina polityki rządu Tuska, która polegała na wygaszaniu gospodarki, doprowadziła do naszego zubożenia i zaciskania pasa przy jednoczesnym zadłużaniu się na wydatki zupełnie niepotrzebne, jak np. miliardy wkładane do funduszu ratowania grupy euro, w której nie jesteśmy. Ta solidarność Tuska z bogatymi krajami doprowadziła też do tego, że zaraz po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach w 2011 r. ogłosił wydłużenie wieku emerytalnego. Nie zważał przy tym na to, że 90 proc. Polaków sprzeciwia się temu faktowi. Dla Tuska i PO nie miało to żadnego znaczenia. Ważne było tylko to, aby międzynarodowe grupy finansowe, takie jak np. Bank Światowy, mogły być zadowolone, bo Polska ma się rozwijać powoli, według ich dyktatu. W interesie tych grup leży, by nasze zasoby kapitałowe były ograniczone tak, byśmy musieli cały czas się u nich zadłużać. Dlatego też kapitał w Polsce musi być w przeważającej części zagraniczny, aby „ksenofobiczni” Polacy nie urośli w siłę. A najlepiej, w myśl zachodnich grup interesów, jeśli Polacy wszystko to, co strategiczne, wyprzedadzą, bo wtedy łatwiej będzie ich podporządkować. PO i PSL wiernie wspierają tę politykę – nawet sprzedaż ewidentnie strategicznej spółki PKP Energetyka nie przedstawia dla nich żadnego problemu, mimo że PiS wnosi sprawę do prokuratury, alarmując, że został zagrożony interes narodowy. Tego typu działania u schyłku rządów ustępującej ekipy nie są niczym wyjątkowym. Psucie państwa odbywa się konsekwentnie, do ostatniego dnia.

W końcówce rządów PO i PSL już nie mają żadnego wstydu. W pośpiechu załatwiają swoje ostatnie interesy. Trzeba tylko wierzyć, że za miesiąc będziemy umieli ich za to odpowiednio rozliczyć.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts