Odwołania prezesa Telewizji Polskiej Janusza Daszczyńskiego żąda Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, które w liście otwarty wyraża oburzenie manipulacjami w relacjach TVP m.in. z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie.

Informację o wystosowaniu listu otwartego do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz przewodniczącego rady nadzorczej TVP Stanisława Jekiełka, podał serwis wirtualnemedia.pl

"Haniebne jest wykorzystywanie publicznych pieniędzy uzyskiwanych z abonamentów i podatków na prowadzenie oszukańczej, manipulacyjnej kampanii wyborczej, wprowadzanie odbiorców informacji w błąd" - napisano.


"Wyrażamy swój zdecydowany protest i domagamy się odwołania prezesa Telewizji Polskiej, jako osoby odpowiedzialnej za przekazywane w publicznej telewizji treści".

"Deprecjonowanie osoby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,  ośmieszanie jego przywiązania do wiary katolickiej, tradycji patriotycznych, komentarze w miejsce rzetelnej relacji czy bezpośredniej transmisji jego wystąpień, stało się nagminną praktyką publicznych mediów.  W ostatnich dniach np. otrzymywaliśmy szczątkowe, zmanipulowane informacje nt oficjalnej podróży Prezydenta RP do Londynu, a w tym samym czasie na antenach Tv publicznej, „misyjnej” królowały komentarze uderzające w godność najwyższej państwowej funkcji, dyskredytujące głowę RP - oceniają sygnatariusze listu. - Pomni doświadczeń prezydentury śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, kiedy publiczne media stosowały tą samą metodę, nie możemy milczeć. Jako ludzie mediów, których misją jest przekazywanie prawdy, podejmujemy próbę zapobieżenia dalszemu podważaniu wiarygodności i autorytetu zawodu dziennikarza, czym skutkuje tolerowanie kłamstwa i manipulacji w mediach publicznych".